Сергій Лабазюк: Я буду наполягати на широкому громадському обговоренні закону про ринок землі

22/10/2019, Робота в окрузі

image

Про це нардеп зазначив на засіданні  регіональної платформи  розвитку місцевого самоврядування у Хмельницькому. За його словами, потрібно провести широкі парламентські слухання за участі всіх учасників ринку, аграріїв, представників профільних асоціацій, громадськості, журналістів, і, обов’язково, голів ОТГ.
«Які вигоди можуть отримати громади від відкриття ринку землі, буде достеменно відомо вже після ухвалення закону про ринок землі. Однак очевидно, що після завершення процесу децентралізації найуспішнішими будуть ті громади, які навчаться на себе заробляти. Земля – один із тих ресурсів, який може приносити прибуток».
Водночас Сергій Лабазюк зазначив, що розуміє занепокоєння людей, які виступають проти зняття мораторію на продаж землі. Однак мораторій не може тривати вічно: людям потрібно дати можливість розпоряджатися землею. Наразі важливо – врегулювати умови відкриття ринку, додав нардеп.
«Найстрашніше - це, мабуть, продаж землі іноземцям, тому що потім її буде дуже важко повернути у власність українців. Мітинги аграріїв по всій країні та соціологічні дослідження дали чітко зрозуміти владі, що люди категорично не підтримують урядовий законопроект про ринок землі, який дозволяє іноземцям купувати українську землю».
За словами Лабазюка, ключова задача – зупинити ухвалення урядового законопроекту. Тому він зареєстрував альтернативний законопроект №2178-6. Його головна відмінність- кінцевими бенефіціарами компаній, які купуватимуть землю, можуть бути лише українці.
Нардеп додав, що перед прийняттям Державного бюджету на 2020 рік та закону про ринок землі потрібно внести пропозиції і до кінця року ухвалити законопроекти, які покликані продовжити і завершити реформу децентралізації.