Сергій Лабазюк відвідав Шаровечківську та Олешинську ОТГ

04/03/2019, Робота в окрузі

image

Народний депутат Сергій Лабазюк продовжує звітувати. 3 березня він відвідав дві ОТГ округу – Шаровечківську та Олешинську. Розповів про результати роботи за 2014-2018 рр. та презентував ідею «Стратегії 19-25».
Перед зустріччю традиційно відвідали заклади освіти та медицини ОТГ. Першим пунктом стала Шаровечківська ЗОШ, в якій наразі навчається майже 180 дітей. У вересні 2019 там очікують на 20 першокласників. Директор школи розповідає: щороку кількість учнів збільшується. Відтак, вже скоро потрібно буде думати про додаткове приміщення. Тим паче, що спортивної зали у закладі немає, а наявної їдальні – не вистачає.
Гарячі страви до школи постачають із сусіднього села. Аби вирішити цю проблему, тут добудовують до основного приміщення додаткове, на першому поверсі буде повноцінний харчоблок, а на другому – актова зала. Зводять нові стіни та дах як за рахунок місцевого бюджету, так і за рахунок субвенцій.

Як і по всій Україні, цьогоріч першокласники Шаровечківської ЗОШ прийшли навчатися до Нової української школи. Кольорові стіни, одномісні парти, мультимедійний комплекс – у такому класі навчаються учні першого класу. Також тут працюють з кожною дитиною за індивідуальним підходом.
Тепло, затишно та шумно і в дитячому садочку в Шаровечці. Там діє дві групи – старша і молодша. Діти граються, вчать вірші, співають пісні та готують святкові програми до кожного свята.Є окрема школа і на території сусіднього села Мацьківці, яке також входить до складу ОТГ. У розпорядженні школярів два корпуси. Будівля початкових класів збудована понад сотню років тому. Споруда потребує капітального ремонту, зізнається директор Тетяна Іллінська. Частково приміщення вдалося оновити: нещодавно тут перекрили дах та замінили вікна.

Учні середніх та старших класів навчаються в приміщенні сільського клубу, частину якого облаштували «під класи». Попри те, що в жодному корпусі немає спортивної зали, на стінах – грамоти та дипломи за спортивні досягнення учнів. А ще у школі вчаться майже одні хлопці. Директор школи Тетяна Іллінська розповідає, є класи, де немає жодної дівчинки.

Під час візиту в Олешинську ОТГ теж завітали до дитячого садочку та школи. В останній, до слова, цього року оновили базу: закупили нове технічне обладнання на суму в півмільйона гривень.

Відвідали також Олешинську амбулаторію. Будівля медичного закладу – стара і потребує капітального ремонту. Першочергове завдання – це перекриття даху. Попри це, зазначають працівники, взимку немає жодних проблем з опаленням.
Опісля Сергій Лабазюк зустрівся з активами тергромад. Освітяни, медики, представники культури та місцевого самоврядування – це саме ті люди, кожен з яких знає про проблеми своєї сфери на місці. Тому саме вони мають закласти основу «Стратегії 19-25», переконаний Сергій Лабазюк.

Створення такого документу підтримали в двох ОТГ. І у Шаровечківській, і в Олешинській ОТГ готові працювати над розробкою стратегії та подальшим її втіленням в життя. Адже перші результати спільної роботи у громаді вже помітили. Переконані, що командно вдасться досягти ще більших успіхів.

Традиційно у громаду завітали з подарунками. На заклади освіти Сергій Лабазюк вручив техніку, а на ФАПи та амбулаторії – медсестерські сумки