Сергій Лабазюк: відтягувати завершення децентралізації не потрібно

21/11/2019, Робота в окрузі

image

Нам не потрібно затягувати завершення децентралізації. Про це заявив народний депутат України Сергій Лабазюк під час обговорення проекту моделювання системи адміністративно-територіального устрою Хмельницької області.
Водночас, він наголосив на тому, що Хмельниччина – один із найуспішніших регіонів щодо формування спроможних громад.

«Вважаю, що Хмельниччина успішно проходить процес децентралізації. Про це говорить і статистика, яку сьогодні озвучували. Наша область посідає третє місце в Україні щодо формування спроможних громад», - зазначив нардеп.  
Попри перші позиції у реформуванні адміністративно-територіального устрою, необхідно враховувати і недоліки, додав нардеп.
«Після п’яти років реформи ми повинні аналізувати не лише плюси, а й мінуси. Через те, що свого часу при об’єднанні не врахували всі ризики, деякі громади виявилися фінансово неспроможними. Крім того, є ряд сільських рад, які досі не об’єдналися в ОТГ або не приєдналися до вже створених».
За словами парламентаря, в бюджеті на 2020 рік є суттєві зміни по фінансуванню сільських рад, тому процес децентралізації потрібно завершити у найкоротший період.
«Що для цього потрібно зробити? По-перше, чітко оцінити нинішню ситуацію.  По-друге, розуміння, за рахунок чого ми зможемо збільшити дохідну частину цих громад. Аналіз, яким чином ми повинні об’єднати  неспроможні громади чи приєднати сільські ради до створених ОТГ, аби від цього виграли, насамперед, мешканці», - резюмував нардеп.