Сергій Лабазюк: Розвиток економіки в регіонах – запорука добробуту громадян

19/07/2019, Робота в окрузі

image

Народний депутат Сергій Лабазюк відвідав одне з потужних підприємств Хмельницької області – Волочиський машинобудівний завод. Він поспілкувався з працівниками, з’ясував, які проблеми сьогодні є найбільш нагальними для підприємства.
Варто зауважити, що для народного депутата Волочиський машинобудівний завод – рідний. Саме тут розпочиналося його студентське життя – на території заводу розміщалося 21-е училище, що закінчив Сергій Лабазюк.

Спочатку парламентар пройшовся цехами. Імпровізовану екскурсію для нього провели директор заводу Олександр Стаднічук та головний інженер Андрій Гудима.
Завод є дочірнім підприємством компанії «Мотор Січ». На ньому виготовляють широкий асортимент продукції – це і мотоблоки, і навісне обладнання, й системи шумопоглинання для радянських автомобілів. Олександр Стаднічук розповів, що «Мотор Січ» сертифікувала гелікоптер «Надія». За технічними характеристиками, він добре себе зарекомендував. Якщо на продукцію буде попит, завод почне нарощувати виробництво.
Наразі на підприємстві працює 1826 чоловік, за кількістю робітників завод – один із лідерів Хмельницької області. Трудяться як чоловіки, так і жінки.
Якість продукції для членів колективу, які працюють як єдиний злагоджений механізм, – понад усе . Вона ретельно контролюється на кожному етапі виробництва.

Частина станків на підприємстві – старі, ще з довоєнних часів, але є і новіше устаткування. На закупівлю нового обладнання коштів бракує, його вартість доволі висока, тому тут власними силами оновлюють ті агрегати, які є. Нещодавно в «Мотор Січ» влився Лубенський верстато-будівельний завод, фахівці якого проводять модернізацію, використовуючи стару основу.
Значну увагу на підприємстві приділяють соціальному захисту працівників. На балансі є свій санаторій «Райдуга», база відпочинку «Ровесник», діє музей Другої світової війни, де безкоштовно проводять екскурсії.
Чимало працівників на заводі – «старожили», вони трудяться тут вже близько тридцяти-сорока років. А це свідчить про престижність підприємства, про те, що тут дбають про колектив. Разом із тим, за словами директора підприємства, є проблема з молодими фахівцями – не всі з них довго затримуються на заводі.
Після екскурсії цехами відбулася зустріч с працівниками в актовій залі заводу. На ній був присутній і голова Волочиської ОТГ Костянтин Черниченко.
Сергій Лабазюк прозвітував про свою роботу в Верховній Раді, розповів про законодавчі акти, що були прийняті за його співавторства. Також співробітники дізналися про те, що зробив народний депутат для округу, від якого обирався, за останній час. Люди активно задавали запитання, дискутували, висловлювали свої пропозиції.

Багатьох цікавило, чи буде на рівні держави запроваджено  регулювання цін. Сергій Лабазюк висловив впевненість, що ціни на продукти першої необхідності держава має регулювати.
Щодо місцевих проблем, то присутніх на зустрічі турбували, в першу чергу, якість доріг та тротуарів. За словами народного депутата, поступово ситуація поліпшуватиметься, однак за один рік подолати проблему неможливо – потрібен час.
«Розвитку промислових підприємств в регіонах слід приділяти особливу увагу. Треба відновлювати виробництво, запроваджувати сучасні технології, удосконалювати матеріально-технічну базу, залучати молодих перспективних спеціалістів. Якщо розвиватиметься економіка – зростатиме і добробут наших громадян», – переконаний Сергій Лабазюк.