Сергій Лабазюк просить Гончарука і Габінета залишити Олешинську і Шаровечівську ОТГ самостійними

23/12/2019, Робота в окрузі

image

Народний депутат України Сергій Лабазюк звернувся до прем’єр-міністра Олексія Гончарука та голови Хмельницької обласної державної адміністрації Дмитра Габінета з пропозицією не включати Олешинську та Шаровечівську об’єднані територіальні громади до складу Хмельницької міської об’єднаної територіальної громади, а залишити їх самостійними.
Про це повідомила прес-служба народного депутата.
За словами Лабазюка, до нього звернулись сільські голови Олешинської та Шаровечівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області, які стверджують, що вказані ОТГ наразі успішно функціонують та забезпечують потреби власних бюджетів на рівні 60% планових річних видатків лише за кошти власних доходів, що є високим показником.
Разом з тим, 29 листопада 2019 року Хмельницька ОДА  представила новий проєкт перспективного плану Хмельницької області, згідно якого вказані територіальні громади включили до складу Хмельницької міської ОТГ.
Сергій Лабазюк переконаний, що зазначені ОТГ мають всі підстави залишатися самостійними.
Зокрема, Олешинська ОТГ відповідає вимогам Методики щодо формування спроможних територіальних громад, оскільки на її території проживає 280 дітей дошкільного віку та 613 дітей шкільного віку; а також на території функціонують 3 заклади дошкільної освіти та 4 заклади загальної середньої освіти.
На території Шаровечівської ОТГ проживає 254 дитини дошкільного віку та 661 дитина шкільного віку та розташована ЗОШ І-ІІІ ступенів.
«За інших обставин, зміна перспективного плану області стояла б не так гостро, однак після прийняття у першому читанні проєкту Закону України про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» роль таких перспективних планів буде суттєво посилена», - зауважив депутат.
В той же час, за його словами, питання «переоб’єднання» у разі відсутності згоди з боку вже сформованих ОТГ щодо нових перспективних планів - не вирішено.
«Відтак ситуація, за якої до оновлених перспективних планів будуть вноситися вже існуючі ОТГ зі зміною їхнього включення до інших громад може створити юридичну проблему, зокрема в частині відповідності таких дій принципам добровільності», - підкреслив Лабазюк.
Також Лабазюк просить розглянути підхід, щодо об’єднання територіальних громад відповідно до перспективних планів за поданням відповідної обласної державної адміністрації лише щодо тих територій, які добровільно не об’єдналися станом на 01.01.2020 року.
Нагадаємо, Олешинська ОТГ була утворена у 2017 році, а Шаровечівська ОТГ - у 2018 році відповідно до вимог Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» згідно Методики формування спроможних територіальних громад.