Сергій Лабазюк: Поділ Хмельниччини на три райони є недоцільним

01/07/2020, Робота в окрузі

image

Народний депутат України Сергій Лабазюк виступив проти скорочення кількості районів Хмельницької області з 20 до трьох.
Про це він заявив на брифінгу у Верховній Раді, повідомила пресслужба нардепа.
За інформацією народного депутата, раніше було запропоновано скоротити кількість районів Хмельниччини з 20 до 5-ти. Однак на засідання профільного комітету 30 червня планувалось внесення пропозиції про скорочення кількості районів Хмельниччини до трьох.
«Це недоцільно  і фізично неможливо, тому що географія Хмельницької області досить велика», - підкреслив Лабазюк.
Він зауважив, що, по-перше, це призведе до скорочення великої кількості держслужбовців.
«Можливо, потрібно проводити оптимізацію, переглядати той чи інший департамент, їхнє призначення і функціонування, але скоротити таку кількість людей, не запропонувавши їм нічого, - це злочин», - обурився нардеп.
Він підкреслив, що якщо буде Шепетівський, Хмельницький  і Кам'янець-Подільський райони, то Старокостянтинівський район, який знаходиться поруч з містом Хмельницьким, буде відходити до Шепетівки.
«Тобто мешканцю Старокостянтинова треба буде їхати по вирішенню будь-якого питання до Шепетівки. Це фізично нереально. Ми маємо зважено підійти до цього питання, проаналізувати всі логістичні моменти і в інтересах жителів Хмельниччини передбачити, яка кількість районів має бути», - закликав Сергій Лабазюк.
Під час засідання комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, який 30 червня розглядав законопроект №3650 про утворення та ліквідацію районів, розгляд змін по Хмельницькій області було перенесено.
Зараз у Хмельницькій області існують 20 районів та 6 міст обласного значення. У рамках реформи планують утворити 5 нових районів, до яких приєднають існуючі райони та міста обласного значення.