Сергій Лабазюк: інвестуючи в спорт – ми інвестуємо в здоров’я

31/01/2019, Робота в окрузі

image

Щороку інтерес до спорту та фізичної культури у Волочиському районі зростає. Це відзначають представники ОТГ та району, тренери, адміністрація спортивних закладів, батьки та народний депутат України Сергій Лабазюк. За круглим столом вони підвели підсумки за чотири роки роботи в галузі та обговорили план щодо її розвитку на 2019 рік.

Всі сторони дискусії погоджуються, вкладати у спортивну галузь сьогодні – надзвичайно важливо, адже таким чином ми формуємо здорову націю, яка завтра буде розбудовувати країну. Тим паче, що спорт – це не лише фізичне, а й психологічне здоров’я.  
У Волочиській ОТГ за галузь спорту та фізичної культури взялися з новими силами. Минулого року тут розробили власну програму розвитку на 2018-2020 рр. У 2018 році у громаді активно працювали над організацією заходів. Серед них – як нові, так і традиційні змагання.  В ОТГ намагалися покращити і матеріально-технічну базу. До слова, остання налічує 6 спортивних залів, 11 спортивних кімнат і 2 тири. Цьогоріч в ОТГ спільно з народним депутатом Сергієм Лабазюком відкрили два спортивні зали у Волочиськ-1 та в селі Копачівка.
Не менш амбітні плани мають і на 2019 рік, зазначає Оксана Клімова. Так, у межах проекту «Бюджет участі» у селі Лонки з’явиться новий спортивний майданчик. На його встановлення передбачено 80 000 гривень. Біля ЗОШ №5 у минулому році почали встановлення сучасного спортивного об’єкта у межах програми будівництва футбольних полів зі штучним покриттям в регіонах України. У 2019 роботу продовжать. Вартує нове футбольне поле 1,5 млн грн.
Крім того, залучати молодь до занять спортом хочуть  і в селах. Аби дати рівний доступ до фізичного розвитку молоді, у населених пунктах облаштують спортивні кімнати.
«Це все – результат децентралізація, - запевняє Волочиський міський голова Костянтин Черниченко. І галузь спорту – це приклад того, які можливості має громада після об’єднання».
«Наш сектор – відносно молодий, - розповідає начальник  відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Війтовецької ОТГ Дмитро Камінський. Однак ми можемо з впевненістю сказати, що за останні роки кількість осіб, які займаються спортом, росте у геометричній прогресії».
Як і в інших громадах, у Війтовецькій беруть участь у різноманітних спортивних заходах, а також організовують власні. За словами Дмитра Камінського, найбільша гордість Війтівців – це секція боксу, яка функціонує вже три роки. У літній період там займаються близько 40-ка дітей. Є серед вихованців чемпіони змагань різних рівнів. Нещодавно дві боксерки пройшли сертифікацію на Кубок України серед жінок.
Єдина проблема, - розповідає Дмитро Камінський, - відсутність спеціалізованого закладу на території громади, адже поки займатися доводиться в адаптованих приміщеннях. Проте навіть такий фактор не перешкоджає війтовецьким спортсменам здобувати кубки та медалі.

У планах на 2019 – відкриття секції рукопашного бою. Згідно з опитуванням, проведеним напередодні, близько 50-ти дітей виявили бажання займатися цим видом спорту. Загалом, на розвиток галузі на наступний рік у бюджеті закладено 180 тисяч гривень.
У Наркевицькій ОТГ зазначають, значні ресурси потрібно спрямовувати саме на залучення дітей до спорту в селах.
«В селах, де незначна кількість населення, для учнів спорт починається і закінчується на уроках фізкультури. Тому ми поступово налагоджуємо співпрацю з закладами загальної середньої освіти», - зазначає Сергій Литвинюк, начальник відділу культури і туризму, молоді та спорту Наркевицької ОТГ.
Загалом, з початку об’єднанням громад розвитку спорту почали приділяти більше уваги, - резюмує Сергій Литвинюк. В ОТГ фінансують футбольну команду, з’явилися нові види спорту. Крім того, втілюють і масштабні проекти. Нещодавно тут зробили ремонт спортивної зали, який вартує понад мільйон. За ці кошти встановили модульну твердопаливну котельню та реанімували роздягальні. Тепер це сучасний майданчик для занять футболом, волейболом, настільним тенісом та баскетболом.
Інвестуючи в спорт, ми інвестуємо в здоров’я, переконаний депутат України Сергій Лабазюк. Саме він став ініціатором проведення круглого столу, головна мета якого – сформувати чітку схему дій по розвитку галузі на 2019 рік. Однак, додає Сергій Лабазюк, ми мусимо думати стратегічно, тому наше завдання розробити план на наступні п’ять років.
За його словами, бюджет спортивного сектору має формуватися за таким принципом: 20% - надходження з державного бюджету, 40% - з місцевого, ще 40% - від підприємців. При цьому, додає нардеп, частка останнього має постійно зростати:
«Мені дуже приємно, що на Хмельниччині є безліч небайдужих людей, які долучаються до добрих справ. І сьогодні я вкотре закликаю, щоб бізнес все більше і більше вкладав у розвиток спорту, адже інвестуючи сьогодні в наше молоде покоління та в наших дітей, ми інвестуємо в наше майбутнє. Підростаюче покоління, яке ми виховуватимемо у спортивних секціях, обов’язково буде  здорове і тілом, і духом».
За сприяння Сергія Лабазюка за період з 2017 по 2018 рр. на розвиток спорту у Волочиському районі виділили 1 877 000 грн. За ці кошти вдалося придбати спортивні тренажери та обладнання, реставрувати спортивні майданчики, відремонтувати об’єкти. Наймасштабнішим проектом, який наразі втілюють в життя за рахунок субвенцій, є ремонт басейну Волочиського НВК. Згідно з проектом реконструкція поділена на кілька частин та вартує майже 4 млн грн. На перший етап ремонту виділили майже півтора мільйони гривень.
Значні кошти на розвиток спорту надходять від народного депутата та його благодійного фонду «Ми поруч». Так, за останні чотири роки на цю галузь виділили 2,8 млн грн. Спорудження спортивних майданчиків, організація заходів та покращення матеріально-технічної бази – за такими напрямками проводили роботу у благодійному фонді. За чотири роки жоден вид спорту не залишився поза увагою.
«Ми дякуємо батькам та тренерам за те, що звертаєтеся у громадську приймальню, адже таким чином ви спрямовуєте нашу роботу у потрібне русло», - зазначає Сергій Лабазюк.
Під час заходу обговорили і проблеми, які існують на теренах району. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Волочиської міської ради Алла Плотнікова розповідає, більшість тренерського складу отримує заробітню плату меншу, аніж вчителі у школі. Це призводить до браку спеціалістів у профільних закладах.
Аби підняти це питання на законодавчому рівні, важливо підійти до вивчення проблеми комплексно. Сергій Лабазюк пропонує створити робочу групу на місці та розробити конкретні пропозиції. Лише у цьому випадку можна говорити про якісні зміни.
На завершення круглого столу відбулася презентація планів на 2019, на які з благодійного фонді виділили понад 1 млн грн. За ці кошти фінансуватимуться поїздки  спортсменів на змагання, організовуватимуть заходи, покращуватимуть матеріально-технічну базу тощо. Зокрема, на території Купільської та Соломнянської шкіл з’являться сучасні спортивно-оздоровчі комплекси. Окрім цього, на території мікрорайону Поділля та біля готелю «Дружба» у 2019 році збудуть сучасні спортивні комплекси.
Волочиський район щороку поповнюється новими іменами чемпіонів змагань різних рівнів. І, насамперед, це наполегливість дітей та професіоналізм тренерів. Принагідно Сергій Лабазюк нагородив тих, хто робить великий внесок у спортивне виховання молодого покоління.

Сьогоднішні успіхи Волочиських спортсменів – це лише початок. Учасники заходу переконані, серед теперішніх вихованців секцій є майбутні олімпійські чемпіони. Головне - сприяти новим здобуткам, аби виростити здорову та успішну націю.