Релігійні громади відзначили Різдво Пресвятої Богородиці

24/09/2020, Робота в окрузі

image

Для мешканців села  Щаснівка, що на Волочищині, 21 вересня - подвійне свято: Різдво Пресвятої Богородиці тут відзначали в новому храмі – його і освячували. Урочисту службу провів глава Української православної церкви – митрополит Епіфаній.
«Чув, як ви всім селом на початку будівництва трудилися, мріяли та молилися, і сьогодні ваша мрія втілена у життя».
На освячення храму до Щаснівки завітало чимало гостей - з Тернопільщини та Волочиська.  
Одна із ініціаторок будівництва Аліна Коваль зауважує, новозбудований храм – це не лише святиня, а й гордість Щаснівки.
«Наше село – невеличке, знаходиться на півночі Волочиської громади, але з релігійною громадою ми захотіли саме тут збудувати цей величний храм».
Урочисту службу відвідав і народний депутат України Сергій Лабазюк. Розповідає, освячення храму у Щаснівці – й для нього самого – свято.
«Для мене Щаснівка не чужа, адже в сусідньому селі народилася моя мати, і я сюди часто приїжджав сюди на літні канікули».
Благодійний фонд «Ми поруч» також долучився до храмового свята. На підтримку та розвиток церви настоятель отримав подарунковий сертифікат.
У новозбудованому храмі Різдво Пресвятої Богородиці відзначають і мешканці села Водички Хмельницького району. На цю мить чекали роками, адже раніше службу правили у приміщенні колишнього дитячого садочка. Тепер же мають свою святиню. Будували храм силами всієї громади. Утім ресурсів суттєво не вистачало. Тож за допомогою зверталися до меценатів. Завдяки спільним зусиллям у тутешніх стінах тепер проходить перше богослужіння.
 Попереду ще багато роботи, - каже настоятель храму отець Богдан. Святиню потрібно облагородити всередині, а також довести до ладу прилеглу територію. Тут, знову ж таки, потрібна фінансова підтримка. Її надають добрі друзі тутешньої громади, серед яких – благодійний фонд «Ми поруч».
Мешканці села Шумівці, це теж Хмельницький район,  ще не мають свого храму. На богослужіння приходять до цієї каплиці, де раніше був магазин. Місцеві власними силами обладнали приміщення під церкву.Територію під майбутній храм вже виділили. Невдовзі, обіцяє голова громади Василь Дячок , розпочнуть тут будівництво.
«Вже сьогодні заклали камінь,  до кінця року буде виготовлена документація, якщо все вдасться, то закладемо фундамент
На втілення планів та з нагоди свята тутешня релігійна громада традиційно отримує подарунки. Грошовий сертифікат передає помічник народного депутата України – Сергія Лабазюка.