Разом – переможемо пандемію: фонд «Ми поруч» забезпечив масками мешканців Волочиського та Хмельницького районів

30/03/2020, Робота в окрузі

image

Загалом, помічники народного депутата України Сергія Лабазюка розвезли по медичних закладах округу майже 32 тисячі захисних пов’язок.

Наша держава, як багато інших країн світу, зіштовхнулася з глобальною проблемою – поширення коронавірусу (COVID-19). З метою збереження життя та здоров’я людей по всій території України запровадили режим надзвичайної ситуації та продовжили дію карантину до 24 квітня. Припинили навчання у школах, садочках та вищих навчальних закладах, обмежили рух громадського транспорту; скасували міжміське та міжобласне сполучення; зачинили місця масового скупчення людей.
Всіх людей закликають дотримуватися правил карантину, зокрема, відвідуючи людні місця, не забувати про засоби захисту – рукавички, антисептики та маски. Саме цих товарів сьогодні бракує в аптеках. Знайти речовину для знезараження шкіри або медичну пов’язку фактично неможливо. Якщо ж пощастить придбати ці засоби, то доведеться віддати за них чималу суму. Виробники та підприємці, користуючись попитом серед населення, піднімають ціни.
У таких умовах – важливо максимально швидко зреагувати на проблему, аби запобігти поширенню смертельного вірусу. І дотримання карантину та убезпечення себе – це можливість уникнення жахливих наслідків. Тому у благодійному фонді Сергія Лабазюка «Ми поруч», розуміючи загрозу, яку несе недуга, та швидкість її поширення, розпочали роботу із пошуку тих, хто зараз займається пошивом цієї продукції. Зробити це було непросто, адже попит на маски - шалений, а от матеріал – у дефіциті.
Втім, вдалося знайти підприємців, які погодилися пошити захисні маски. Розпочали розвезення медичних пов’язок, щойно отримали першу партію. Їх доставили у медичні заклади 188-ого округу.
Одними з перших отримали допомогу у новій Війтовецькій амбулаторії, яка запрацювала саме напередодні початку пандемії. Тут є все необхідне для обслуговування пацієнтів: просторе приміщення, сучасне обладнання та досвідчений персонал. Однак, як і у всій країні, в амбулаторії та в ОТГ відчувають брак засобів захисту, адже і медики, і звичайні мешканці, повинні убезпечити себе при контакті із потенційним хворим.
У фонді наголошують, кожен мешканець може звернутися до ФАПу, амбулаторії, центру ПМСД або ж районної лікарні та отримати маску. Як зазначив завідувач Розсошанської амбулаторії ЗПСМ Олександра Кобеліса, у закладі обов’язково подбають про те, аби поширити інформацію про наявність масок.
«Ми дамо оголошення, що в нас в амбулаторії з’явилися засоби індивідуального захисту. І кожному охочому будемо видавати цю маска», - повідомив Олександр Кобеліс.
У Розсошанській тергромаді більшість жителів дотримуються вимог карантину: не збираються великими групами та не ходять один до одного у гості. Все ж, без візиту до магазину чи до лікаря – не обійтися.
«Це питання сьогодні дуже актуально. Я, як сільський голова, через дефіцит не можу придбати  захисних масок для своїх громадян», - зазначив голова Розсошанської ОТГ Василь Дячок.

Як повідомляють медики, у високій групі ризику зараження – люди старшого віку, у яких послаблений імунітет та розвинені хронічні захворювання. Тож питання захисту для сільського населення, де переважно мешкають пенсіонери, вкрай важливе.
Загалом, у благодійному фонді замовили та розвезли по медичних закладах округу №188 32 тисячі захисних масок. Також медичні пов’язки отримали у Національній академії Державної прикордонної служби імені Б. Хмельницького. І на цьому роботу не планують зупиняти.

«Звісно, головна мета такої акції – це надати необхідний захист людям, які цього потребують. Втім, ми також на власному прикладі та на прикладі підприємців, які зголосилися нам в короткі терміни пошити маски, хочемо показати, що нам варто об’єднуватися. Лише разом ми зможемо протистояти такій потужній загрозі», - зауважила голова фонду «Ми поруч» Віолета Лабазюк.