Презентація ідеї «Стратегії 19-25» у Лісовогринівецькій та Чорноострівській ОТГ

06/03/2019, Робота в окрузі

image

Дитячий садочок у Лісових Гринівцях є справжнім прикладом того, яким має бути кожне ДНЗ. І річ не в сучасному обладнанні чи особливому підході до вихованців. Йдеться радше про атмосферу.Тутешнє матеріально-технічне забезпечення навряд чи суттєво відрізняється від інших дитячих садочків. Дитячі іграшки на будь-який смак, яскраві меблі та розвиваючі посібники – усе це у розпорядженні вихованців ДНЗ. До слова, частина з яких є жителями Хмельницького. Оскільки ОТГ знаходиться «по-сусідству» з величезним мікрорайоном Озерна, батьки возять дітей саме у цей заклад.

На стінах – ілюстрації з казок, а за яскравими столами діти розмальовують картинки. Садочок оздобили не лише всередині, а й зовні. Будівлю утеплили, відтак тепер вдається значно економити на опаленні.

Єдине, чого не вистачає закладу, зізнається директор школи, це дитячого майданчика, але сподіваються вже зовсім скоро новий об’єкт облаштують. Долучився до цієї справи і народний депутат України Сергій Лабазюк. Під час візиту до закладу він вручив сертифікат на облаштування дитячої гірки.
Також парламентар відвідав школу на території «центральної садиби» Лісовогривецької ОТГ. Для частини учнів облаштували класні кімнати у приміщенні дитячого садочку, інші – навчаються в окремому корпусі.
Першокласників навчають згідно з вимогами Нової української школи. На уроках сидять за одномісними зеленими партами, а нову інформацію отримують, у тому числі, і з мультимедійної дошки.За таких умов, розповідають вчителі, дітям набагато комфортніше навчатися, а головне – вони хочуть ходити до школи.

Відвідали також і Чорноострівську ОТГ, де завітали до місцевої лікарні. Заклад розрахований на 55 ліжок. Є декілька відділень: хірургічне, терапевтичне, неврологічне тощо. Проводять у лікарні і операції, за минулий рік прооперували 140 чоловік.
Одна із пацієнток – літня жінка, яка свого часу ще будувала лікарню, а потім працювала в медичній сфері. Розповідає, персонал у Чорноострівській здравниці – кваліфікований та чуйний.

Однак працювати їм доводиться далеко не в найкращих умовах. Приміщення давно потребує капітального ремонту, та й обладнання тут придбане ще за радянських часів. Поступово намагаються оновити матеріально-технічну базу: закупляють лише ті апарати, які недорого вартують.

Аби обговорити проблеми та шляхи їх вирішення, Сергій Лабазюк зустрівся в активами Лісовогринівецької та Чорноострівської ОТГ. «Стратегія 19-25» - документ, який має стати поштовхом до соціально-економічного розвитку. Тим паче, що перші результати у зв’язку з децентралізацією вже є.
«На нашому окрузі з 2015 року створено 9 ОТГ. Три у Волочиському і шість у Хмельницькому районах. Так, це був ризик, адже першопрохідцям не легко, проте ми долаємо труднощі та по мірі можливостей намагаємося реалізувати заплановане!», - зазначив Сергій Лабазюк.

Сергій Лабазюк закликав долучитися до розробки стратегії і зазначив, що вона матиме вигляд чіткого плану дій на наступні п’ять років. Присутні підтримали ініціативу, а в ОТГ вже працюють над складом робочих груп. Туди увійдуть керівники ОТГ, голови сільрад та сільські старости, депутати місцевих рад, керівники підприємств та організацій, представники малого і середнього бізнесу та просто активні громадяни. 
У продовження зустрічі Сергій Лабазюк вручив подарунки на соціальні установи двох ОТГ – садочки, школи, амбулаторії тощо.