Пироговецькому ліцею – 55 років!

26/10/2019, Робота в окрузі

image

У Пироговецькому ліцеї відзначили ювілей – 55 років. Вперше заклад відчинив двері у 1964 році. За роки діяльності випустили не одне покоління учнів. Хтось залишився у рідному селі та привів у ці стіни навчатися своїх дітей. Інші – роз’їхалися по різних куточках країни, де нині прославляють навчальний заклад.
Тож День народження ліцею стало святом об’єднання та спогадів. Відзначили його концертом, який підготували учні, вчителі та ветерани праці. У залі – представники різних поколінь: теперішні школярі, молодь, яка щойно завершила заклад, та сивочолі – ветерани праці та перші випускники.  

На свято завітали і перша випускниця школи – Марія Бродюк. Вона завершила навчання із золотою медаллю та повернулася до рідних стін вже у ролі вчителя. На заслужений відпочинок жінка вийшла минулого року, тож сьогодні із трепетом заходить у рідний кабінет фізики. Його, до слова, фактично «з нуля» облаштовувала спільно з чоловіком та учнями: «Ми намагалися обладнати його всім необхідним, аби дітям тут було цікаво та зручно отримувати знання, проводити досліди. Аудиторію навіть відзначали на обласному рівні, адже її було визнано зразковою на Хмельниччині».
Повернулися до альма-матер випускники, які нещодавно отримали атестат. Хоч зі шкільних років минуло не так багато часу, вони вже зрозуміли цінність знань та досвіду, які отримали у школі.
Минулого року школа у Пирогівцях стала опорною та отримала статус ліцею. Майже два десятки першокласників цього року поповнили ряди ліцеїстів. Всього ж тут навчаються понад 160 школярів. І з ними працюють понад 20 педагогів.

«Наші випускники сьогодні проживають по всіх куточках України та за її межами. Вони прославляють наш Пироговецький ліцей. Усі – надзвичайно талановиті та розумні. Також можемо похвалитися кваліфікованим педагогічним колективом», - розповідає директор школи Людмила Войтюк. 

За її словами, останніми роками школа поступово оновлюється. Приміщенню вже теж виповнилося півстоліття, тож воно потребувало капітального втручання.
Минулого року за фінансування з бюджету районної ради та за рахунок субвенцій, спрямованих народним депутатом Сергієм Лабазюком, тут замінили вікна, перекрили дах та встановили нову котельню та охоронну систему. Наразі триває утеплення та оздоблення фасаду.
Також тут зміцнюють матеріально-технічно базу: за останніми вимогами часу облаштували кабінети математики та природничих дисциплін і створили клас для дітей з особливими потребами. У ресурсній кімнаті вони мають все необхідне для лікувальної фізкультури, занять з логопедом та відпрацювання навичок, потрібних у повсякденному житті. Кабінет розділений на кілька зон, кожна з яких призначена для певного виду роботи.

У закладі переконані, що такий успіх – це результат злагодженої роботи всіх сторін навчального процесу. Цю думку підтримує і народний депутат України Сергій Лабазюк. Його помічники привітали колектив зі святом та вручили подарунки.
«До 55-річчя у ліцеї підготувалися – зробили капітальний ремонт, зміцнили матеріально-технічну базу. Ця робота – це результат плідної роботи районної влади, народного депутата, адміністрації школи та батьків», - зазначив помічник парламентаря Леонід Гуцалюк.

Колектив школи на досягнутому не зупиняється. Кажуть, готові працювати й надалі, аби діти здобували якісну освіту.