Під відкритим небом спілкувалися про те, що найбільше непокоїть

12/07/2019, Робота в окрузі

image

Хмельничани, які  завітали на зустріч з народним депутатом, що відбувалася просто неба,  біля 21-ої школи, прийшли із наболілими питаннями, які непокоять їх і на які вони прагнуть почути відповідь, або бо одержати роз’яснення і консультацію. І хоча перед самою зустріччю пройшов рясний дощ, людей все ж зібралося чимало. Дехто собі запланував таке спілкування у порядку денному. Та було й немало таких, які, побачивши натовп, прибивалися до гурту і вже не могли покинути розмови.
Чи не основне питання, що зринало з уст – ремонти прибудинкових територій. Деякі майданчики біля будинків уже відремонтовані і радують око гладеньким асфальтом, а на деякі нога комунальника  вже давненько не ступала. Тож люди запитували, коли й до них у двір завітає ремонтна бригада. Сергій Лабазюк розповів, що зазвичай проведення таких ремонтних робіт закладається у річний бюджет міста. Та якщо для конкретної прибудинкової території ремонт не передбачений у плані на цей рік, то мешканцям будинку треба звертатись до свого депутата міськради із проханням внести ці роботи у бюджетний план наступного року.

Хоч спілкування відбувалось із міськими жителями, проте немало людей цікавилися питаннями продажу землі. Запитували про мораторій, про особисту позицію Сергія Лабазюка щодо його скасування, про запровадження земельного ринку. Така зацікавленість не дивна, адже у багатьох хмельничан є батьки та інші родичі в селі, які мають у власності земельні паї. А багато хто з міських жителів уже й став повноцінним спадкоємцем ділянки. Тож земельні питання для них не чужі. Хоча у поглядах щодо скасування мораторію на продаж землі позиції селян і містян розходяться. Більшість сілких жителів ставляться до цього скептично і поки що не готові збувати свою землю. А містяни налаштовані більш  рішуче, вважаючи, що земля якнайшвидше має стати товаром.
Люди також цікавились, чому на Хмельниччині, за статистикою, одна із найнижчих зарплат в Україні. Однак Сергій Лабазюк спростував цю думку. По-перше, наша область – далеко не остання за рівнем оплати праці. По-друге, у різних сферах – різний рівень оплати праці.
Ще одне болюче питання – це мізерні пенсії громадян, які поклали все своє трудове життя на вівтар рідній державі. Але всі мають розуміти:  поки в Україні не запрацює на повну потужність промисловість, кардинально змінити ситуацію не вдасться.