Пам’ять про добрі справи збережена крізь сторіччя

26/02/2018, Робота в окрузі

image

Меценатство у всі віки було в неабиякій пошані серед людей. Втілювати у життя задуми та проекти завжди було важко без допомоги благодійників, що виділяють чималі кошти на розвиток своєї громади. Пам’ять про добрі справи живе у пам’ять людей вічно. Крізь сторіччя пошану до свого мецената-односельчанина зберегли мешканці села Іванківці, що у Хмельницькому районі.

Віктор Левицький, майже 120 років тому побудував на території сучасного села школу та храм, які потім утримувалися за його кошти. Лікар за фахом, Левицький завжди надавав медичну допомогу жителям села та навколишніх сіл. Сторожили згадують розповіді своїх батьків про те, що коли Левицький приходив на виклик до бідної родини, яка ледве зводила кінці з кінцями, то крім допомоги лікарської він надавав матеріальну допомогу.

Нині на честь Віктора Левицького у Іванківцях названа центральна вулиця, а в знак пошани про видатного земляка односельчани вже 120-тий рік поспіль, у день його смерті, справляють панахиду у церкві.
Цього річ на річницю з нагоди вшанування пам’яті про мецената прийшло чимало вдячних односельчан, небайдужих та поважних людей з усього Хмельницького району. Не залишився осторонь цієї події і благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч».
«Дуже добре, що в нашій історії місце Віктора Левицького визначається увагою, яку приділяють його діянням сучасники та нащадки. Звісно, меценати завжди були у пошані серед людей. Про одних багато пишуть, говорять, а про других навіть не згадують. Але найкращим свідченням вагомості особи є людська пам'ять. Шана про Віктора Левицького гарний тому приклад. Адже, згадки про його добрі живуть уже близько 120 років», - зазначив Леонід Гуцалюк - помічник народного депутата Сергія Лабазюка.

На захід помічник нардепа завітав не з пустими руками. На знак поваги Леонід Гуцалюк вручив грошовий сертифікат церковній громаді, яка у свою чергу має намір облагородити місце поховання Віктора Левицького.