Освіта майбутнього

26/02/2019, Робота в окрузі

image

Гімназія №1 ім. В. Красицького приймала перший освітній фестиваль «Khmelnytskyi EdFest – 2019. Start». Мета проекту – обмін досвідом між педагогами, а відтак і якісніші освітні послуги. Впродовж двох днів, 15-16 лютого, чотири сотні місцевих педагогів навчалися у своїх колег, які стали переможцями однієї з найпрестижніших премій серед вчителів “Global Teacher Prize Ukraine”. Аби розповісти про своє бачення освітянського процесу, до Хмельницького приїхали 16 кращих вчителів.
Працювали гості як з дітьми, так і з педагогами. Проводили майстер-класи та тренінги, а також презентували свої інноваційні методи навчання.
«Для мене математика – це стиль життя. Моя мета – допомогти учневі знайти мотивацію до вивчення математики. Це може бути хороша оцінка, успіх при складанні ЗНО чи просто задоволення від самого процесу розв’язування задач», - розповідає Станіслав Федосєєв, вчитель математики та логіки спеціалізованої школи «Інтелект», який у 2017 році увійшов у топ-20 кращих педагогів України.
Освітяни провели 15 уроків для учнів гімназії. Серед них - заняття з історії, під час якого гімназисти складали портрет особистості лише за картинкою. На уроці з української мови діти вивчали правила, озвучуючи власні мрії. Крім того, гості показали, як працювати з особами з особливими освітніми потребами. Діти із пов’язками на обличчі спробували писати шрифтом Брайля, відтворювати з почутого текст на ноутбуці та проходити пальцями лабіринт.
Директор гімназії №1 Святослав Ратушняк розповідає, прагнули створити майданчик, де б зібралися вчителі, які зробили великий внесок у розвиток вітчизняної освіти. Таким чином можна надихнути місцевих педагогів на нові звершення: «Сьогодні і наука, і освіта, і технології стрімко розвиваються. Якщо не стежити за новинками, то навряд чи можна досягти успіхів».
Не забули організатори фестивалю і про майбутніх викладачів. Зі студентами Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії працювали під час другого дня заходу.
Приїхали на освітній фест і представники громадської організації «Освіторія». Наталія Каташинська, член ГО, коротко розповідає про діяльність команди так:
«Наша організація реалізує проекти у сфері освіти, один із найбільших – це навчання та розвиток для наших вчителів у межах премії, в межах навчального центру. Ми проводимо тренінги, фестивалі, майстер-класи тощо».
Саме члени «Освіторії» першими привезли премію «Global Teacher Prize» в Україну. Над моделлю ідеального педагога думали давно, розповідає пані Наталія, однак зрозуміли, що універсальний портрет найкращого шукати не варто. Щороку до "ТОПу" входять безліч вчителів, і всі вони – різні.
Наталія Каташинська дає хорошу оцінку освіті Хмельницького. Проте завжди потрібно прагнути ставати кращими. І саме завдяки таким ініціативам, як «Khmelnytskyi EdFest – 2019. Start», є можливість розвиватися.
З плином часу мають змінюватися методи навчання, переконані вчителі, адже те, що було актуальне десять років тому, для теперішніх дітей – нецікаво. Тому педагоги намагаються шукати оригінальні підходи до учнів. 
 «Khmelnytskyi EdFest – 2019. Start» - перший захід такого формату в Україні. Ініціатором проведення стала Оксана Ратушняк. Жінка працює у гімназії №1. У 2017 році увійшла в топ-20 кращих вчителів нашої країни.
Ідею підтримав і народний депутат України Сергій Лабазюк. У такий спосіб можна забезпечити надання якісних освітніх послуг та зацікавити дітей до самого процесу навчання.
Організатори обіцяють, фестиваль стане традиційним. Наступного року планують зробити його більш масштабним та тривалішим.