Народний депутат Сергій Лабазюк зустрівся з мешканцями Лісовогригівецької ОТГ

17/07/2019, Робота в окрузі

image

Протягом двох днів народний депутат України Сергій Лабазюк побував у шести населених пунктах, що входять до складу Лісовогригівецької ОТГ. Це, зокрема, села  Терешівці, Шпичинці, Стуфчинці, Ходаківці, Пашківці та Климашівка.
Традиційно, на зустрічі прийшло багато людей. Селян турбували нагальні проблеми населених пунктів, чимало запитань звучало щодо ряду реформ, що проводяться зараз в Україні.
Так, у Терешівцях гостро постало питання функціонування водогону. На частині вулиць його проклали, на іншій його немає. Зі слів старости Тетяни Малик та голови ОТГ Віталія Гралюка, наразі плануєтся розробляти проектно-кошторисну документацію.

Запитували жителі і про медичну реформу, подальшу долю ФАПів. Сергій Лабазюк переконаний: однозначно медпункти в селах треба зберігати. У більших населених пунктах має працювати фельдшер на постійній основі, а в менші села має приїздити лікар два-три рази на тиждень згідно з графіком. Також багатьох цікавили питання, пов’язані з реалізацією пенсійної реформи, створенням нових робочих місць.
У Климашівці мешканці порушили проблему централізованого вивозу сміття. Віталій Гралюк зазначив, що раніше в цьому населеному пункті побутові відходи вивозила спеціалізована фірма, але тариф був зависокий для жителів, тому довелося відмовитися від цих послуг. Сергій Лабазюк порадив громаді закупити два сміттєвоза, тоді  місцеве комунальне підприємство зможе самоситійно вивозити сміття, при цьому плата за послугу для сільських жителів буде підйомною.

Жителів села Давидківці у першу чергу, турбувало питання завершення процесу децентралізації. Річ у тім, що це – великий населений пункт, який знаходиться близько до міста. Але до ОТГ він досі не приєднався.
У місті Хмельницький учасники зустрічі запитували про те, коли вихователям дитсадків виплачуватимуть таку ж зарплату, як і вчителям. Сергій Лабазюк повідомив, що на державному рівні зарплати вихователів та вчителів планується вирівняти з 2020 року. Але й сьогодні із місцевих бюджетів можна доплачувати кошти працівникам дитсадків, така практика в Україні є.