На варті кордону та цілісності країни: як на Хмельниччині святкували День захисника та захисниць

16/10/2021, Робота в окрузі

image

Напередодні 14 жовтня у Хмельницькому вітали мужніх та самовідданих захисників та захисниць України. В один святковий день було заплановано декілька урочистих заходів, адже, як запевняє народний депутат України від політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк, хотілося особисто привітати кожного військового.

Розпочали з прикордонників – саме вони першими зустрічають на кордонах гостей, а на війни – ворогів. З самого ранку на плацу прикордонної академії – урочисте шикування. Після – молитва за тих, хто загинув, обороняючи суверенітет нашої держави.  
Слова під час урочистостей надавалися і гостям навчального закладу. Народний депутат Сергій Лабазюк та благодійний фонд «МИ ПОРУЧ» тісно співпрацюють з академією вже понад 10 років. Під час привітання парламентар відзначив грамотами військовослужбовців за сумлінну службу, міцно потиснувши руку справжнім героям.


«Вже 10 років ми з вами пліч-о-пліч разом співпрацюємо… І мені дуже приємно сьогодні бачити, що у вашому строю збільшилося число жінок. Це вкотре доводить – свою професію ви обираєте за покликом душі і серці. Переконаний, невдовзі ми разом будемо святкувати мирний час, перемогу і цілісність нашої держави», – заявив під час вітального слова Сергій Лабазюк. 


Вшанували вояків і у військовій частині 1788. Вона є гордістю Хмельниччини та нашої держави, адже на власні очі бачили безжальні будні війни. Від благодійного «МИ ПОРУЧ» військова частина отримала сертифікат на будівництво каплиці.

Не раз доводили свій професіоналізм і військові частини А3808. Вони не раз брали участь у боях на сході країни там миротворчих місіях. Троє офіцерів віддали життя у боротьбі за незалежність країни, їх подвиг вшанували хвилиною мовчання. А тим, хто проявив себе на службі – подяки та подарунки, зокрема, від народного депутата Сергія Лабазюка військовим вручили грамоти.


Приємним сюрпризом у нелегкій роботі стане кімната психологічного розвантаження. Сертифікат на її облаштування від благодійного фонду «МИ ПОРУЧ» вручили під час урочистостей командиру частини.
Напередодні свята захисників і захисниць України на базі підрозділу спеціального призначення Збройних сил України у Хмельницькому відкрили наріжний камінь. Незабаром біля нього з'явиться й каплиця святого Юрія Переможця. Відтак військові у каплиці матимуть змогу згадати своїх бойових побратимів та попросити Божого благословення.

«Сьогодні вже майже 8 років, як військові воюють, а душі їхні потребують дотика Божого. Ми, як священники, цьому допомагаємо, в храмі будуть проводитись обряди і хрещення… Віра важлива, без віри мало що ми можемо робити, так само, як і без надії  і любові», – розповідає Отець Андрій.