Мудрість крізь роки

01/10/2019, Робота в окрузі

image

Другий місяць осені розпочинається важливою та особливою датою – 1 жовтня відзначають Міжнародний день людей похилого віку. У такий спосіб ми висловлюємо повагу стареньким, ветеранам війни, праці – тим, хто все життя важко працював, аби наше покоління мало потужну базу.
Так склалося, що на долю сьогоднішніх пенсіонерів випало чимало горя – вони пережили страшну війну, репресії, голод. Всі ці події торкнулися їх життя, проте вони не втратили віри та оптимізму, їх не зламала жодна подія.
Територіальний центр Хмельницького району нині обслуговує понад півтори тисячі осіб у 78 населених пунктах. Тут вони за пільговими цінами можуть отримати послуги швеї, перукаря, масажиста.
Під постійної опікую у терцентрі перебуває 750 осіб, серед них є і люди з особливими потребами. Соціальні робітники допомагають з придбанням продуктів та медикаментів, обробітком городів, ремонтом, за необхідності в установі можуть надавати і транспорт. А ще стареньким допомагають із оформленням субсидії, бо зібрати всі документи та вистояти черги не в один кабінет їм не завжди під силу. Тож паперову роботу на себе теж беруть соцпрацівники.
Підопічні раді будь-якій підтримці, зазначають у центрі. Проте найголовніше для них – це увага, любов та спілкування, аби вони не почували себе самотніми. Персонал закладу вже давно став другою родиною, бо ж допомагають не лише придбати продукти чи оформити довідку, а завжди розрадять розмовою.
«Наші підопічні – хоч і люди поважного віку, все ж вони не залишаються, так би мовити, «за бортом». Старожили цікавляться останніми новинами, із залюбки їх обговорюють», - розповідає Зінаїда Бандирська, яка очолює заклад.
Тож до Дня людей похилого віку влаштували захід. Запросили літніх людей, організували пригощання та розважальну програму.
Допомагали організовувати благодійний обід місцеві підприємці та народний депутат України Сергій Лабазюк. Підтримка та опіка над старенькими – один із напрямків діяльності нардепа. Тож його помічники завітали на захід та привітали підопічних терцентру.
«Насамперед, дозвольте подякувати кожному з вас, бо ви щодня важко працювали, аби наступні покоління мали хорошу базу. Зараз ви допомагаєте молодшим порадою, мудрим словом, ваш досвід – це неоціненний скарб», - звернулася до учасників заходу помічник нардепа Галина Тенюх.
Кращі традиції виховання, коли старших поважають та цінують, до їх слів дослухаються, бабусі та дідусі передають своїм дітям та онукам. До слова, творча молодь Чорноострівської музичної школи теж прийшли привітати сивочолих. Піснею розважали підопічних терцентру і працівники районного Будинку культури та народний аматорський колектив «Чорноострівчанка».

Серед підопічних терцентру мають і своїх майстринь. Жінки часто на такі заходи приносять власні поробки – вишивки, в’язані речі. І хоч зараз за голку, спиці та нитки вони не беруться, все ж кожен виріб вони бережуть, як зіницю ока, та при нагоді показують її соцпрацівникам, друзям, знайомим.
І такі заходи, зазначають у центрі, намагаються організовувати часто, аби старенькі мали змогу зустрітися, поспілкуватися та отримати позитивні емоції.