Міні-підприємство у Волочиському аграрному ліцеї

28/11/2019, Робота в окрузі

image

Новий навчально-практичний центр відкрили у Волочиському промислово-аграрному професійному ліцеї. Це оновлена майстерня, де займатимуться майбутні верстатники деревообробних верстатів та слюсарі. Роботи по облаштуванню приміщення розпочали у березні цього року. Ремонтні роботи у закладі робили власними силами, залучали підприємців та небайдужих. Допомогу отримали і фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч», за фінансування якого у цеху замінили вікна.
Крім того, тут повністю замінили обладнання: замість старих радянських верстатів поставили сучасні станки. Нові машини від австрійського виробника – надійні, зручні та безпечні у користуванні, ділиться враженнями на новому робочому місці майстер з виробничого навчання Леонід Полікевич: «Ця техніка – це найкращий вибір. Якість навчання відтепер зросте в рази. Крім того, тут високий рівень охорони праці, що дозволить уникнути травм під час занять».
Перед відкриттям він разом із учнями протестували техніку. Першокурсники, які дотепер вивчали лише теорію, із захопленням спостерігали за роботою станків і розповіли, що з нетерпінням чекають на старт практичних занять: «Мені дуже подобається наша нова майстерня. Радий, що наступні три роки я проведу у цих стінах і буду навчатися за найкращими верстатами».

Нова майстерня фактично відображає замкнутий цикл виробництва. Майстер Леонід розповідає, за цих умов потрібно лише шість годин, аби два новачки під наглядом професіонала виготовили нову шафу.
Нове обладнання придбали у межах програми від Міністерства освіти та науки України, яка діє вже три роки. Аби отримати фінансування потрібно виграти конкурс, що і вдалося колективу Волочиського ліцею. До слова, подібні центри відкрили вже у п’яти начальних закладах області. Волочиський став шостим таким проектом.
На відкриття майстерні запросили гостей. Спершу урочистості відбулися в актовій залі ліцею, під час якої працівників ліцею відзначили грамотами та цінними подарунками. Вручили подяки і від народного депутата.
Після офіційної частини, як і годиться, перерізали стрічку. Гостям провели екскурсію майстернею, продемонстрували, як працює кожен прилад.

Присутні не приховували захвату. Очільниця Чорноострівського ліцею Світлана Яремчук зазначає, що по доброму заздрить колегам. Переконана, з таким оснащенням і майстри, і учні будуть працювати із задоволенням: «Якщо у кожному навчальному закладі буде подібна майстерня для різних спеціальностей, тоді наші діти будуть  конкурентоспроможними на ринку».
Директор ліцею Віктор Дорох має надію, що завдяки такому навчальному простору випускникам буде легше адаптуватися до умов виробництва:  «Цей навчально-методичний центр дасть можливість нам навчати дітей за новими технологіями, перенавчати населення, підвищувати кваліфікацію та виконувати весь спектр деревообробних операцій».