Магічна Купальська ніч: жителі Шмирок відзначили День села та свято сонця і кохання

07/07/2021, Робота в окрузі

image

Традиційно свято Івана Купала відзначається в ніч з 6 на 7 липня. Вважається, що саме в цю пору на землю сходить уся нечиста сила, а тому людям не слід сидіти вдома на самоті, а треба триматися гурту. Адже разом легше боротися із нечистю. Дівчата плетуть віночки із польових квітів та ворожать на своїх суджених.


Не обійшло стороною свято і місцевих жителів села Шмирки, якому саме в цей день виповнилося 707 років! Святкування було гучним – культурно-обрядова частина, плетення вінків, конкурси, розваги для дітей, смаколики, спів народних колективів, хоровод біля вогнища та стрибки через багаття.
На свято завітали не лише місцеві жителі, а й мешканці із сусідніх сіл. До організації заходу долучився Благодійний фонд народного депутата України Сергій Лабазюк. Парламентар особисто привітав жителів Шмирок з подвійним святом та урочисто вручив подяки та подарунки активістам села, ветеранам праці, подякував за їхній внесок у розвиток громади. На місцевий творчий колектив також чекав приємний сюрприз – сертифікат на 5000 гривень. Не обійшов увагою народний депутат і церковну громаду – вони отримали пожертву на потреби храму.
«За 707 років існування, село Шмирки може пишатись своєю прадавньою історією. А історію творять  люди, які тут живуть, і які тут працюють. Я дякую кожному з вас, за те що зранку до пізньої ночі працюєте задля розвитку вашої громади», - звернувся Сергій Лабазюк до місцевих жителів.


Після концерту з нагоди Дня села було організоване купальске дійство біля водойми. Молодь в українських вишиванках, сукнях, шароварах та чоботах, у сплетених своїми руками вінках відтворювали древні українські традиції часів наших предків.
«Щоразу, будучи на таких народних святкуваннях, вкотре переконуюсь, що ми українці, вміємо і працювати, і відпочивати, і поки ми будемо передавати народні традиції з покоління в покоління, допоки в нас буде дух національної єдності, доти український народ буде незламним. Тому сьогодні, я бажаю вам гарної забави, добробуту вашим родинам, миру  та віри в те, що Купальська ніч все таки принесе нам дива»
, - заявив Лабазюк.