Курсанти прикордонної академії склали присягу

09/09/2019, Робота в окрузі

image

Чотири сотні юнаків та дівчат цьогоріч поповнили ряди Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького. На вірність українському народові вони присягнули 7 вересня.
Цьому моменту передував місяць випробувань. Курсанти пройшли табірний збір, під час якого їх навчали основам військової справи. Переконавшись, що обрали вірний шлях, одягнувши військову форму, на плацу академії вони склали присягу.
«Я дуже хвилювалася, коли  складала присягу. Я розумію, що це дуже велика відповідальність», - ділиться першими враженнями курсантка Валентина, яка приїхала з Херсонської області. Вона щойно присягнула на вірність. Каже, що тремтіння в руках та голосі є досі.

Юнаків та дівчат супроводжували батьки. Останніх переповнюють двоякі відчуття. Розповідають, що синами та доньками пишаються, але водночас дуже хвилюються: «Вступити в прикордонну академію – це була мрія доньки. І це при тому, що у нашій родинні військових немає», - розповідає зі сльозами на очах мама однієї з курсанток, що приїхала до Хмельницького із Закарпаття.
Ректор академії Олег Шинкарук та виконуючий обов’язки Директора департаменту персоналу Адміністрації Державної прикордонної служби України генерал-майор Сергій Сердюк також привітали курсантів з такою подією.
«Державна прикордонна служба продовжує розвиватися, триває реформування та  модернізація кордону. Ми оновлюємо озброєння, авіацію, морську техніку, аби наші військові могли боронити нашу державу», - зазначив Сергій Сердюк.

Крім того, прикордонна служба ще бореться з корупцією. Попри те, що ці обов’язки прикордонники перейняли нещодавно, в академії вже мають певні здобутки. Їх військові показали при охороні Західного кордону.
«Сьогодні для нас свято, адже ми набрали 400 юнаків та дівчат. Наша молодь – креативна та активна. Всі успішно склали програму початкової військово-прикордонної підготовки. Вони заслужили поповнити лави нашої академії. Другого вересня ми вручили їм зелені берети, а сьогоднішня присяга є свідченням того, що вони отримали статус військовослужбовця строкової служби», - зазначив ректор Олег Шинкарук.

Щороку присягу курсантів відвідує і народний депутат України Сергій Лабазюк. Нардеп зазначив, що професія військового сьогодні – надзвичайно важлива, адже в Україні триває війна. І те, що першокурсники обрали такий фах в непростий для держави час, свідчить про їх мужність та свідомість.
«Сьогодні ви стали курсантами одного з найкращих військових навчальних закладів України. Адже прикордонна академія була, є і буде візитною карткою Хмельниччини. Я переконаний, що кожен з вас відповідально та свідомо готувався до вступу. І з такою ж відповідальністю буде опановувати військовий фах», - звернувся до першокурсників Сергій Лабазюк.

Цього року у прикордонній академії прийняли 401 першокурсника, з них – 67 дівчат. Оскільки Національна академія – це єдиний заклад в Україні, який готує прикордонників, сюди вступають абітурієнти з різних куточків країни. Серед першокурсників навіть є ті, хто брав участь в антитерористичній операції.
Завершилася посвята урочистим маршем. Першокурсники продемонстрували свої перші навички у стройовій підготовці.