Код нації

16/05/2019, Робота в окрузі

image

Всесвітній день вишиванки з піснями, танцями та сценічними постановками відзначили у Хмельницькій загальноосвітній школі №21. Тут організували захід під назвою «Вишиванка – код нації». Учні та вчителі, як і годиться, завітали на свято у національному вбранні. На кожній сорочці – різнокольорова оригінальна вишивка.

День вишиванки відзначають у третій четвер травня. Традиційно  всі охочі приходять на роботу або навчання в українській вишитій сорочці. Цьогорічне свято – чотирнадцяте в історії України. Його започаткували в 2006 році: тоді у вишиванки вдяглися група  студентів та викладачів Чернівецького національного університету, а сьогодні це  свято набуло міжнародних масштабів.
Такого розмаїття національного вбрання, як у третій день травня, не можна побачити в жоден інший день.
«У нашому закладі не могли залишитися осторонь Всесвітнього дня вишиванки. Ми святкуємо всією шкільною родиною: педагоги, учні, батьки. Сьогодні символічно всі учні одягнулися у вишиті сорочки», - розповідає директор ЗОШ №21 Наталія Івасішена.
Традиційне українське вбрання тут одягають не лише у третій четвер травня. За словами директора, учні приходять у вишиванках і на свято першого вересня, і на останній дзвінок. У школі пояснюють, таким чином виховують у дітях почуття патріотизму та поваги до рідних традицій, а вишиванку називають кодом української нації.

Кожному регіону України притаманний власний унікальний орнамент. Споконвіку українці вірили у те, що візерунки вишиті символи мають своє значення, тому вишиванка була не лише елементом одягу, а й своєрідним оберегом.
«Для мене вишиванка – це один із найулюбленіших елементів одягу. Вишиту сорочку я одягаю дуже часто як на свята, так і у будні дні», - розповідає учень Артем.
«Вишиванка – це народний одяг українців, це їх оберіг, тому я часто одягаю свою вишиту сорочку», - розповідає учениця Ярина.
Разом із колективом школи відзначили цей день і помічник народного депутата України Сергія Лабазюка.  На звернення адміністрації він вручив грошовий сертифікат на ремонт одного із класів. Приміщення облаштують відповідно до вимог Нової української школи.

«Нам приємно, що у навчальних закладах турбуються про те, в яких умовах навчатимуться школярі. Ми, у свою чергу, готові підтримати такі ініціативи та реагувати на звернення, бо ж розуміємо, що за нашими дітьми – майбутнє», - зазначає помічник парламентаря Сергій Ковальчук.