Інвестиції в спорт - інвестиції в здоров'я

18/02/2019, Робота в окрузі

image

Щороку інтерес до спорту та фізичної культури у Хмельницькому районі зростає. Це відзначають представники ОТГ та району, тренери, адміністрація спортивних закладів, батьки та народний депутат України Сергій Лабазюк. За круглим столом вони підвели підсумки за чотири роки роботи в галузі та обговорили план щодо її розвитку на 2019 рік.

Всі сторони дискусії погоджуються, вкладати у спортивну галузь сьогодні – надзвичайно важливо, адже таким чином ми формуємо здорову націю, яка завтра буде розбудовувати країну. Тим паче, що спорт – це не лише фізичне, а й психологічне здоров’я.  
Інвестуючи в спорт, ми інвестуємо в здоров’я, переконаний депутат України Сергій Лабазюк. Саме він став ініціатором проведення круглого столу, головна мета якого – сформувати чітку схему дій щодо розвитку галузі на 2019 рік. Однак, додає Сергій Лабазюк, ми мусимо думати стратегічно, тому наше завдання розробити план на наступні п’ять років.
За його словами, бюджет спортивного сектору має формуватися за таким принципом: 20% - надходження з державного бюджету, 40% - з місцевого, ще 40% - від підприємців. При цьому, додає нардеп, частка останнього має постійно зростати:
«Мені дуже приємно, що на Хмельниччині є безліч небайдужих людей, які долучаються до добрих справ. І сьогодні я вкотре закликаю, щоб бізнес все більше і більше вкладав у розвиток спорту, адже інвестуючи сьогодні в наше молоде покоління та в наших дітей, ми інвестуємо в наше майбутнє. Підростаюче покоління, яке ми виховуватимемо у спортивних секціях, обов’язково буде  здорове і тілом, і духом».
Нині на території Хмельницького району діє 27 секцій, де займається майже чотири сотні дітей. Хоча, зізнається директор дитячо-юнацької спортивної школи Хмельницького району Віталій Олексійчук, більшість видів спорту орієнтовані на хлопчиків – футбол, волейбол, дзюдо, паверліфтинг, вільна боротьба та баскетбол: 
«Можна провести опитування серед молоді, якими видами спорту вони  хотіли займатися. І тоді думати про відкриття нових секцій».
З кожним роком все більше дітей виявляє бажання займатися у спортивних секціях, однак наявна інфраструктура поки не дозволяє задовольнити попит.
Як вийти з такого становища, розповідає спеціаліст з питань культури та освіти Лісовогринівецької об’єднаної територіальної громади Леонід Купельський. Нещодавно в ОТГ завітала команда JuniorZ – це всеукраїнський проект, започаткований Олександром Педаном. Його мета – популяризувати нові види спорту та ввести їх у шкільну програму. Фризбі, чирлідинг, флорбол та інші – перевага цих ігор полягає в тому, що вони не потребують дороговартісного спорядження та підходять для різних категорій дітей. У громаді навіть задумалися над створенням власної команди з безконтактного регбі.
Начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Хмельницької РДА Світлана Шеремета розповідає, над популяризацією спорту активно почали займатися у 2017 році, коли прийняли відповідну програму.
«Ми вже побачили перші результати, - резюмує Світлана Олексіївна. – Наші вихованці є активними учасниками і «Козацького гарту», і «Старту надій», і спартакіади серед учнівської молоді».
Діє на території району і спортивне товариство «Колос». Щорічно проводять змагання районного рівня, аби заохочувати дітей та дорослих із сільської місцевості до занять спортом. Голова організації Сергій Пастух переконує, спільно з громадами могли б досягти кращих результатів, тому сподівається на налагодження діалогу з очільниками ОТГ.
Проблеми в галузі є, розповідають учасники круглого столу. Сьогодні жодна секція та жодні змагання не обходяться без фінансування з боку батьків, зазначають учасники заходу.  Серед інших називають також низьку заробітну плату тренерів – і як наслідок брак молодих спеціалістів, які б могли працювати з дітьми. Потребують в районі і модернізації матеріально-технічної бази. Хоча, зізнаються, з початком децентралізації  процес оновлення спортивних приміщень та інвентарю вдалося запустити.

Зокрема, почали ремонт у спортивному залі при районному будинку культури. 200 тисяч гривень державної субвенції на реконструкцію приміщення спрямував Сергій Лабазюк.
Крім того, активно підтримують  місцевих спортсменів і в благодійному фонді «Ми поруч». Згідно зі зверненнями за 2015-2018 рр. від жителів округу на розвиток галузі в районі виділили 588 тисяч гривень. За ці кошти вдалося частково оновити матеріально-технічну базу профільних та загальноосвітніх закладів, встановити майданчики, організувати спортивні заходи та поїздки на змагання різних рівнів.
На наступний рік у благодійному фонді вже заклали 1 070 000 грн на розвиток спорту та фізичної культури у Хмельницькому районі. 750 тисяч гривень спрямують на встановлення нових спортивно-оздоровчих комплексів з сучасними тренажерами на всі групи м’язів. Нові зони для занять облаштують у селах Стуфчинці, Райківці, Грузевиця та Іванківці. У планах – доукомплектування спортивними елементами майданчики у Лісових Гринівцях та Тиранівці. Решта 320 тисяч гривень виділять на оновлення матеріально-технічної бази та проведення спортивних заходів.
Хмельницький район щороку поповнюється новими іменами чемпіонів. І, насамперед, це наполегливість дітей та професіоналізм тренерів. Принагідно Сергій Лабазюк нагородив тих, хто робить великий внесок у спортивне виховання молодого покоління, а також вручив спортивний інвентар для секції з боксу села Гвардійське та комплекти форми для Пархомовецької дитячої футбольної команди.

Загалом, популяризація здорового способу життя, заохочення дітей до занять спорту та їх оздоровлення – є пріоритетом у благодійному фонді Сергія Лабазюка «Ми поруч», адже переконані:  так ми зможемо виховати здорову та конкурентну молодь.