Гучно та яскраво святкували День селища у Війтівцях

19/08/2019, Робота в окрузі

image

Серпень – гаряча пора збору врожаю, у розпалі робота на полях, в садах. Водночас в останній місяць літа кожен хоче, як слід, відпочити та насолодитися теплом та сонячним промінням. Тому і маємо в календарі кілька дат, коли можна зібратися громадою, відпочити та набратися сил. Для селища Війтівці серпень – особливий місяць, адже саме тоді місцеві жителі відзначають День народження рідного населеного пункту.
У неділю, 18 серпня, біля місцевого Будинку культури зібралося чимало люду. На святкування прийшли і дорослі, і малеча, і старожили – День селища об’єднало різні покоління. Оскільки Війтівці – центр об’єднаної територіальної громади, то долучилися до свята і жителі сусідніх сіл.
Усе дійство відбувалося на майданчику біля БК. Там діяла ярмарка, де кожен охочий міг придбати смаколики, сувеніри та інший крам. А ще присутніх пригощали смачної юшкою. Традиційні пригощання – смажені ковбаски – організували від благодійного фонду «Ми поруч». Для цього облаштували справжню кухню під відкритим небом.
Гостей зустрічав духовий оркестр. Запальними мелодіями музиканти створили святкову атмосферу ще до початку концерту, тож не дивно, що деякі присутні пустилися в танок. Захід готували всією громадою. Війтовецькі артисти вражали талантами: на сцену один за одним підіймалися і дорослі, і діти. Були і танці, і пісні – як традиційні українські, так і запальні сучасні.

За 55 років, а саме стільки виповнюється тутешньому Будинку культури, відкрили чимало талановитих співаків та танцюристів. Тут добре знають, що таке поєднання досвіду старших та енергії молодих, бо ж найменші артисти навчаються у досвідчених колег по сцені.
На День народження прийнято кликати гостей, тож привітати війтівчан завітав колектив з Чорноострівської ОТГ, що вкотре доводить, наскільки дружньою є велика подільська родина.
Серед запрошених – народний депутат України Сергій Лабазюк. Він привітав громаду зі святом, а зразкові сім’ї отримали від парламентаря подарунки.
«Селище Війтівці має багату історію і, гадаю, матиме ще краще майбутнє, насамперед, завдяки таким чудовим людям, які тут проживають. Адже вони своєю щоденною працею розвивають свій населений пункт. І саме через свою любов до рідного селища вони сьогодні створили таке надзвичайне свято, де панує неймовірно позитивна атмосфера», - зазначив Сергій Лабазюк.

Божого благословення та злагоди зі сцени побажав і настоятель храму Преображення Господнього отець Володимир. До слова, громада 19 серпня відзначає ще й Храмове свято, тож принагідно від нардепа отримали сертифікат на поїздку у святі місця.
Селище Війтівці має свою історію. Все розпочиналося з залізничної станції у 70-их роках ХІХ століття. Статус селища міського типу тут отримали сто років потому – у 1972. З моменту заснування були і злети, і падіння, і моменти занепаду, і розквіту. Нещодавно Війтівці стало центром об’єднаної територіальної громади, що стало початком нового етапу для розвитку.
Голова ОТГ Ігор Степанюк з гордістю розповідає про останні здобутки. Так, розпочали будівництво амбулаторії сімейної медицини, яке планують завершити вже цього року. А ще взялися за модернізацію тутешньої школи. Нині закінчують перекривати будівлю, у планах – утеплити фасад, облаштувати вентиляційну систему та оновити харчоблок.
Про те, що селище розвивається свідчить і те, що цього року Війтовецька родина поповнилася шістьма новонародженими. Є тут і сім’ї, які прожили разом не одне десятиліття і є справжнім прикладом для молодих пар.
Масові гуляння тривали до пізнього вечора. Запальні пісні та танці, смачні пригощання та щирі посмішки присутніх створили неймовірну атмосферу. Свято вдалося, а емоції та враження залишаться у присутніх надовго.