Ентузіазм та бажання навчати – колишні спортсмени започаткували секцію дзюдо

09/09/2019, Робота в окрузі

image

Секція з дзюдо, що у мікрорайоні Виставка, почала діяти лише рік тому. Її започаткували Олександр Романюк та Андрій Орін. Обидва хлопці – колишні спортсмени, неодноразово брали участь та перемагали  на чемпіонатах різних рівнів. Олександр отримав травму, тому свою спортивну кар’єру йому довелося завершити. Андрій за плечима вже має тренерський досвід, тож свої вміння та навички дзюдоїсти тепер передають дітям.
Розпочиналося все з бажання працювати та ентузіазму. Відтак, знайшли приміщення та привели його до ладу. Хлопців підтримали батьки, обласна федерація дзюдо та небайдужі. Так, за рахунок благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч» придбали багатофункціональні тренажери.
Інвентар – універсальний: шведські стінки, кросфіт-тумби, манекени та турнекети. На ньому спортсмени відпрацьовують стрибки, підтягування, прийоми без напарника та багато інших елементів, необхідних у боротьбі:
«Не на кожному тренуванні буває парна кількість дітей. І якщо в дитини немає суперника для відпрацювання прийомів, то вона тепер займається з манекеном», - розповідає Олександр. Крім того, тренер додає, що при занятті з реальним суперником дитина боїться його травмувати, а з манекеном така проблема зникає. 

До того ж, тут займаються з дітьми з особливими потребами. Спершу, розповідають хлопці, було важко. Проте перші результати не змусили на себе довго чекати – їх помітили, як тренери, так і батьки.
Спершу набрали два десятка вихованців. Зараз секцію відвідує понад 100 дітей різного віку – від 4 до 15 років. Жодної реклами для клубу хлопці не робили, радше спрацювало «сарафанне» радіо. За рік роботи мають перші вагомі досягнення, про які тренери розповідають із гордістю. Адже вже встигли привезти не одну нагороду із міжнародних змагань.
Серед вихованців – Микита. Ще рік тому для нього кидок через спину був чужим, а нині він з легкістю кладе суперника на лопатки. Він у залі Микита проводить ледь не увесь вільний час. Двічі здобував перемогу на змаганнях. Успіхам Микити та інших вихованців секції неабияк радіють тренери – Андрій та Олександр.
 «До громадської приймальні Сергія Лабазюка звернулися тренери. Вони виховують та навчають маленьких спортсменів. Для ефективніших тренувань попросили закупити тренажери для секції дзюдо. Ми радо відгукнулися на їх ініціативу, адже в нашій роботі підтримка молоді, спорту та пропагування здорового способу життя є пріоритетом».

Для тренерів спорт - це не професія, це спосіб життя: «Спорт, насамперед, це можливість реалізувати себе, познайомитися з новими цікавими людьми та побувати у різних куточках світу», - додає Андрій.
 Свої принципи та переконання тренери передають і молодому поколінню. Вони разом із вихованцями наразі готуються до майбутніх змагань. І переконані, що попереду на них чекають нові перемоги.