Дотації аграріям, застарілі електромережі та ринок землі: питання, що турбують жителів Волочиського району

04/07/2019, Робота в окрузі

image

Народний депутат України Сергій Лабазюк продовжує зустрічатися з виборцями на окрузі. Цього разу він відвідав чотири села Волочиського району – Гречана, Сарнів, Соломна та Видава.
На зустрічах жителі хотіли донести до народного депутата, які проблеми їх турбують у першу чергу, прагнули почути відповіді на свої питання. Дехто надавав свої пропозиції щодо подальшого розвитку територій, були й такі, хто поскаржився на бездіяльність тих чи інших служб. Сергій Лабазюк уважно всіх вислухав, надав роз’яснення щодо дії законів, які прийняті за останній час, розповів, як можна вирішити ту чи іншу проблему.
Зокрема, в селі Гречана місцеві жителі запитали, чому свого часу закрили Соломнянську лікарню. Сергій Лабазюк пояснив, що утримувати заклад такого рівня нераціонально, адже кількість жителів у селах суттєво скоротилася. Зараз у Соломні діє амбулаторія, де постійно є фельдшер, також за графіком приїздить лікар.
Також запитували про ситуацію на Сході. Людей турбує, що війна триває так довго, гинуть наші бійці. Жителів цікавило, які можливі шляхи розв’язання цього конфлікту.
Активний діалог був і з мешканців сіл Сарнів і Видава. Селяни звернули увагу на таку проблему, як застарілі електромережі. Сергій Лабазюк розповів, як можна її вирішити. Зокрема, він порадив жителям написати офіційні листи на адресу райенерго та обленерго з клопотанням включити населені пункти в план заміни та реконструкції електромереж. Пообіцяв, що триматиме це питання на контролі.
Також селян турбує, що буде після відкриття ринку землі. Народний депутат дав роз’яснення із цього приводу. На запитання щодо того, як отримати дотацію з державного бюджету селянину, якщо він утримує корів, Сергій Лабазюк відповів, що поки що чіткого механізму виділення коштів за цією програмою немає.