Допомога поруч

05/05/2020, Робота в окрузі

image

Благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч» закупив 1 400 продуктових наборів для одиноких людей похилого віку, які проживають у Волочиському та Хмельницькому районах.
Кабінет Міністрів України продовжив карантин до 11 травня. У зв’язку з цим у благодійному фонді Сергія Лабазюка «Ми поруч»  прийняли рішення надати допомогу самотніх пенсіонерам.
У фонді придбали півтори тисячі наборів, до якого увійшли базові продукти харчування: борошно, цукор, крупи, олія та макаронні вироби. Помічники народного депутата Сергія Лабазюка розвезли допомогу по об’єднаних територіальних громадах та сільських радах Волочиського та Хмельницького району. Набори з продуктами пенсіонерам передадуть соціальні працівники, які ними опікуються.
734 пакунки отримали у Волочиському районі. За словами голови Війтовецької ОТГ Ігоря Степанюка, значна частина населення громади – це пенсіонери, тож така допомога – на часі. «Це продуктові набори для 171 жителя, які перебувають на обслуговуванні в соціальних працівників. Для одиноких людей - це відчутна допомога».  
У зв’язку із загрозою поширення коронавірусу люди похилого віку опинилися у групі ризику зараження. Тож медики радять пенсіонерам зайвий раз не виходити на вулиці і закликають рідних подбати про старших людей та вберегти їх від візиту у людні місця. Одними з таких є магазини для придбання необхідних продуктів харчування. Тому соціальні працівники доставлять підопічним набори прямісінько до будинку.
657 наборів отримали у громадах Хмельницького району. За словами соціальної працівниці Гвардійської ОТГ Любові Козолюк, у період карантину вони почали приділяти особливу увагу пенсіонерам.
«Коли у наших підочних виникає потреба придбати продукти або таблетки, вони телефонують до нас, і соціальні працівники виїжджають до них», - розповідає про специфіку роботи в умовах карантину Любов Козолюк.
Окрім високого ризику зараження коронавірусом і можливого важкого перебігу хвороби, більшість літніх людей перебувають у скрутному матеріальному становищі, адже значна частина пенсії витрачається на придбання ліків. 

Також допомогу від фонду отримали члени чотирьох ветеранських організацій міста Хмельницького. Вони опікуються ветеранами військової служби, воїнами-інтернаціоналістами та пенсіонерами з особливими потребами, що проживають в обласному центрі. Тут підопічним надають переважно правову підтримку.
Олександр Власенко, голова ради ветеранів мікрорайону Озерна, зазначає, що така підтримка у вигляді продуктових наборів потрібна для членів організації. У такий спосіб вони відчувають не лише матеріальну, а й моральну допомогу.
Нагадаємо, що у зв’язку із запровадженням карантину у фонді «Ми поруч» спрямували роботу на допомогу у боротьбі з поширенням коронавірусу.
На початку карантину придбали майже 32 тисячі захисних масок, які безкоштовно роздавали у медичних закладах 188-ого округу. Для центру ПМСД Волочиської ОТГ замовили 12 безконтактних термометрів. Спрямували також 40 тисяч гривень на придбання дезінфікуючих засобів та спеціального захисного одягу для медиків Волочиської ЦРЛ.