До школи – із подарунками

02/09/2020, Робота в окрузі

image

Першого вересня у школах розпочався навчальний процес. Після карантину та літніх канікул діти нарешті повернулися за парти, щоправда, якщо навчальний заклад опиниться у «червоній» зоні, то учні все ж перейдуть на дистанційну форму.
Напередодні початку навчального року Міністерство освіти та науки розробило рекомендації щодо освітнього процесу в навчальних закладах. Зокрема: відкрити декілька входів до будівлі, збільшити відстань між партами; зробити розмітку на підлозі для організованого руху коридорами; виокремити зони переміщення для різних вікових категорій учнів; за сприятливих погодних умов проводити заняття на відкритому повітрі; встановити гнучкий графік початку занять для різних категорій учнів.
З 2012 року благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч» вручає кожному випускнику ДНЗ 188-ого округу набір школярика. Цього разу до акції долучиться партія «За Майбутнє» Хмельниччина, а  набори отримають майже 9 тисяч першокласників області.
Раніше канцелярське приладдя вручали під час випускних ранків у садочках, втім через карантин довелося змістити акцію до Дня Знань. До набору першокласника входитимуть:  ручка, кольорові олівці, зошити, альбом та щоденник.
За словами організаторів, мета благодійної акції – допомогти батькам підготувати дитину до школи.
«Заради дітей ми живемо, працюємо, в них вбачаємо сенс свого життя. Діти – наше майбутнє, а значить – майбутнє Хмельниччини та всієї України. Тому наше основне завдання – виховати дітей розумними, добрими, патріотами рідної землі», - зауважила голова благодійного фонду Віолета Лабазюк.
«Для першокласників розпочинається новий етап. Попереду на них очікує шкільне життя. Ми, дорослі,  покладаємо на них великі надії, адже саме вони після завершення навчання будуть розвивати нашу країну», - розповідає один з лідерів партії «За Майбутнє» Хмельниччина, депутат облради Сергій Іващук.
«Мусимо визнати, що цьогоріч першокласники йдуть до школи у непростий час, адже через пандемію освітній процес доведеться адаптувати згідно з рекомендаціями від МОЗ, але ми впевнені, що ми всі мобілізуємо сили, аби всі невдовзі повернулися до звичного ритму життя, у тому числі і наші школярі», - підкреслює один з лідерів «За Майбутнє» Хмельниччина, народний депутат Віктор Бондар. 
Батьки неабияк хвилюються перед стартом нового навчального року. Зауважують, найбільше занепокоєння викликає саме карантин, бо за несприятливої епідеміологічної ситуації учні будуть навчатися дистанційно. І якщо старшокласники вже адаптовані до нових умов, то першокласникам буде важко пристосуватися: самостійно опрацювати матеріал вони не зможуть. Отже, батькам доведеться стати повноцінними учасниками освітнього процесу.
«Враховуючи ситуацію, ми почали готувати дитину до школи ще влітку. Поступово освоювали базову інформацію з математики, письма та читання, щоб у разі переходу на дистанційну форму, сину спростити процес. Тим паче, що ми з чоловіком працюємо, і приділяти багато часу фізично не зможемо», - розповідають батьки одного з першокласників.
Учні із нетерпінням очікують на початок навчального року, аби знову зустрітися із однокласниками, друзями та вчителями. Для першокласників 1 вересня — особлива подія, бо для них усе відбувається вперше — перший клас, перша вчителька, букварик, перша парта, перші шкільні будні.
«Для нас, батьків, – це теж певний етап у житті. Звісно, є хвилювання: як діти будуть навчатися, як будуть спілкуватися між собою. Але, коли ти бачиш, як дитина із захопленням обирає ранець, бере до рук книжку, то переживання зникає», - додають батьки першокласників. 
За словами керівниці благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч», турбота та піклування про дітей, створення комфортних умов для їх навчання та виховання - є пріоритетними напрямками діяльності. Її підтримують представники партії «За Майбутнє» Хмельниччина, додаючи, що від якості освіти, оснащення в школах та садочках і професійності педагогів залежить наше майбутнє.