Діалог із громадою – запорука ефективності розв’язання нагальних проблем

19/07/2019, Робота в окрузі

image

Далеко не всі народні обранці, що обиралися від мажоритарних округів, регулярно бувають на своїх округах. Сергій Лабазюк – один із тих, хто не забуває про потреби та проблеми людей, які висловили йому довіру, тримає з ними постійний контакт. Він регулярно зустрічається з виборцями, обговорює нагальні питання, разом із громадою визначає шляхи їх вирішення.
Протягом двох місяців Сергій Лабазюк відвідав села Хмельницького та Волочиського районів, також зустрівся з жителями Хмельницького та Волочиська. Щодня народний депутат бував у чотирьох-п’ятьох населених пунктах.
Місцеві розповідали, які проблеми їх турбують, почули відповіді на свої питання. Дехто надав свої пропозиції щодо подальшого розвитку територій, були й такі, хто скаржився на бездіяльність тих чи інших служб. Сергій Лабазюк уважно всіх вислухав, надав роз’яснення щодо дії законів, які прийняті за останній час, а також стосовно тих законопроектів, які приймалися з його подання, розповів, як можна вирішити ту чи іншу проблему.

Питання, що хвилюють селян, – як локальні, які типові для всього регіону, так і загальнодержавного масштабу. Так, практично всіх жителів турбують питання застарілих електромереж, опор ліній електропередач, водопровідних мереж. Також нерідко селяни скаржаться на погані дороги. Часто піднімають проблему надання медичних послуг в селах, розпитують про особливості медичної реформи.
Хвилює селян і питання землі. Сергій Лабазюк висловив впевненість у тому, що ринок землі треба відкрити. Але перед цим слід прописати чіткий механізм, кому, коли та за яких умов можна продавати чи купувати землю. Після того, як ринок землі буде відкритий, власники земельних наділів сам зможе на власний розсуд розпоряджатися виділеною йому  ділянку – чи то обробляти самостійно, чи здати в оренду, чи продати.
Також люди розпитуватували, що передбачає законопроект про сільськогосподарську кооперацію, співавтором якого є Сергій Лабазюк. Це принципово новий підхід до сільскогосподарського кооперативу, який зможе ефективно працювати в умовах вільного ринку. Йдеться про доступність дешевих кредитів для малих і середніх фермерів; детінізація галузі; можливість експортувати самостійно для малих та середніх фермерів.
Народний депутат розповів, що цей документ дозволить  вирішити проблему із зайнятістю населення. А це означає, що люди працездатного віку зможуть себе реалізувати, їм не треба буде виїжджати на заробітки в інші міста чи за кордон, вони зможуть утримувати свої родини. До слова, Верховна Рада підтримала законопроект у першому читанні.

Жителів Хмельницького хвилюють питання тарифів на житлово-комунальні послуги, правопорядку, благоустрою. Також часто люди розпитували про ситуацію на Сході. Їх турбує, що війна триває так довго, гинуть наші бійці. Виборці хочуть знати, які можливі шляхи розв’язання цього конфлікту.
«Зустрічі із жителями сіл та міст корисні як для них самих, так і для мене. Люди мають можливість донести свої проблеми до представника влади, почути інформацію, яка їх цікавить в першу чергу, отримати роз’яснення щодо того, як можна швидко та ефективно вирішити те чи інше питання, поскаржитися на роботу тієї чи іншої служби, висловити свої пропозиції. Я ж завдяки цим зустрічам постійно тримаю руку на пульсі, знаю, які проблеми хвилюють виборців у першу чергу, коли є така можливість, – надаю їм допомогу, – підсумував народний депутат Сергій Лабазюк.