День медичного працівника

22/06/2020, Робота в окрузі

image

День медичного працівника відзначають щорічно у третю неділю червня. Щороку напередодні свята персонал профільних закладів отримує вітання. Через спалах коронавірусу від масових заходів довелося відмовитися, втім без щирих побажань та подарунків медики не залишилися.
Представники медичної сфери завжди мали особливий статус у суспільстві, адже їх робота відповідальна та важка, тим паче у період пандемії.
У Чорноострівській об’єднаній територіальній громаді медичний персонал вітали під відкритим небом за мінімальної кількості людей. У парку біля місцевої районної лікарні працівникам вручили нагороди та подарунки від голови громади Михайла Дзіся та помічників народного депутата України Сергія Лабазюка. Також колектив лікарні отримав у подарунок музичні вітання від тутешніх артистів «Чорноострівчанка».
За словами головного лікаря Чорноострівської лікарні Євгена Басараба, нині перед медиками стоїть два виклики: завершення реформи та пандемія СOVID-19. Очільник закладу зауважує, попри непростий час для медичної галузі, вдається впоратися із проблемами.

«При реорганізації лікарні в межах реформи ми по максимуму зберегли кількість наших працівників та матеріально-технічну базу, яку мали», - резюмує Євген Басараб.
Підтримує слова колеги й керівник Волочиської центральної районної лікарні Віктор Чубар. Медик з неабияким досвідом розповідає, що пишається своїм колективом, адже у той час, як розпочинався карантин, по всій країні масово звільнялися лікарі, а тут жоден працівник не написав заяву.
«Горджуся тим, що маю змогу працювати в такому фаховому колективі, який навіть в умовах пандемії може надавати вчасну та якісну медичну допомогу», - зауважив Віктор Чубар.
Особливе навантаження зі спалахом пандемії припало на місцеву лабораторію. «Ми робили швидкі тести всім хворим, які потрапляли в лікарню. І продовжуємо зараз їх робити. До кінця місяця плануємо запустити діагностування СOVID-19 за допомогою імуноферментного аналізу», - розповідає завідуюча клініко-діагностичної лабораторії Тетяна Кордонець.
У лікарні співпрацюють з благодійним фондом «Ми поруч». Щорічно тут відкривають оновлене відділення. Попередньо капітальний ремонт зробили у гінекологічному, терапевтичному, двох хірургічних, пологовому та приймальному, у 2020 реконструюватимуть травматологічне.
Помічники народного депутата Сергія Лабазюка привітали медиків у Волочиському районі, вручили подяки та нагороди.
Також подякували за підтримку та допомогу у реалізації проекту «Виїзна медицина». Нагадаємо, в межах програми мобільні бригади лікарів Хмельницького та Волочиського районів виїздили у населені пункти та проводили безкоштовні огляди для місцевих мешканців.
Як розповідає головний лікар центру ПМСД Волочиської міської ради Анатолій Коломієць, сьогодні у закладі поступово відновлюють роботу у звичному режимі, який був до карантину. Керівник закладу пригадує, що з початком обмежень більшість консультацій проводили по телефону.
«Після запровадження карантину дуже мало пацієнтів приходили на прийом, тому що розуміли, що наражають і себе, і лікарів на небезпеку. Наразі після послаблення обмежень люди почали звертаються до медиків», - зауважує Анатолій Коломієць.

Вітання від нардепа також отримали медики обласного центру. Кращих працівників відзначили в амбулаторії мікрорайону Лезневе. Працюють лікарі у відремонтованому приміщенні. Обслуговує персонал амбулаторії понад 4 800 пацієнтів. За словами голови комітету самоорганізації населення мікрорайону Лезнево Сергія Манзюка, мікрорайон активно розбудовується, тож наявні квадратні метри уже стали затісні пацієнтів та лікарів, тому тут мріють про розширення приміщення та збільшення кількості послуг.