День ліквідаторів аварії на ЧАЕС

14/12/2018, Робота в окрузі

image

Понад 30 років тому трапилася аварія на Чорнобильській АЕС. Локалізували  небезпечне вогнище та ліквідовували його наслідки не одна сотня людей. Щороку 14 грудня ми дякуємо тим, хто своїм життям та здоров’ям зупинив радіаційну загрозу.

Напередодні  дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській станції у Пирогівцях провели круглий стіл.  До участі запросили не лише самих чорнобильців, а й представників соцзахисту.  Тож  пільговики мали можливість отримати консультації. Після заходу  присутніх ліквідаторів  відзначили подарунками.
Нині на території Хмельницького району проживає понад дві сотні ліквідаторів аварії, 8 з яких -  у селі Пирогівці. Чорнобильці розповідають, у далекому 1986 році без вагань поїхали  в зону ураження.
«Ніхто нічого не знав, бо жодних ознак лиха не було – ні запаху ні кольору. Приїхали у військкомат – спитали, чи згоден. А куди дінешся?», - згадує чорнобилець Георгій Петров.
«Нас відправили у Чорнобиль партизанами через військкомат. Жили ми у Новій Радчі, а на станцію нас возили машинами», - доповнює розповідь Георгія односелець Микола Мойсєєв.
Ліквідатори аварії сьогодні стикаються з безліччю проблем.  В нашому краї ними опікується  ГО «Союз Чорнобиль України».  
«Головною задачею організація є вирішення соціальних та життєвих проблем чорнобильців», - розповідає голова ГО «Союз Чорнобиль України» Віктор Люлькун.  

Саме у цьому населеному пункті  відбулося засідання круглого столу за участі представників райдержадміністрації, громадських організацій та чорнобильців. Тут  пільговики  мали можливість звернутися до місцевої влади та  отримати відповіді на свої питання, адже держава  не завжди може їх підтримати.
Помічники народного депутата  України Сергія Лабазюка  відзначили ліквідаторів продуктовими наборами.
Відзначили чорнобильців і у місті Хмельницькому та у Волочиську. У заходах, присвячених  Дню ліквідаторів аварії на ЧАЕС взяли участь помічники парламентаря. Традиційно відзначили тих, хто допомагав захищати рідну країну від радіаційного лиха.