День Іллі: найкращі традиції святкування відтворили у Волочиському районі

03/08/2019, Робота в окрузі

image

Пам'ять пророка Іллі вшановують 2 серпня. Саме цей день в народі вважався поворотом до зими. А ще свято Іллі славиться багатьма пересторогами. Наші предки вірили, що 2 серпня не можна купатися у водоймі. Крім того, будь-яка праця в цей день – до неврожаю та хвороб.

Саме тому українці відкладали свої справи та збиралися гуртом, аби вшанувати пам'ять пророка Іллі. Господь наділив Іллю даром чудо творення, який він використовував для того, щоб навернути людей до віри.
Традиція святкувати День Іллі громадою збереглася і до наших днів, особливо в невеличких селах, де знають та шанують звичаї предків, а мешканці живуть, як одна велика, дружня родина.
Такими населеними пунктами у Волочиському районі є Новоленськ, Баглаї та Куровечка, де 2 серпня на іменини Іллі припали ще й Храмові свята та Дні сіл. Вранці, як і годиться, у місцевих церквах відбулися богослужіння, а після обіду громади співали пісень та водили хороводи, а також приймали вітання від гостей.
Благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч» є постійними та бажаними гостями на таких святах. Відтак, цей рік не став винятком. Від представників фонду місцеві мешканці отримали вітання та подарунки.