Дбаємо про здоров’я разом

06/02/2019, Робота в окрузі

image

Доступність та якість медичних послуг сьогодні важко переоцінити, адже саме від кваліфікованих медпрацівників та сучасної матеріально-технічної бази залежить здоров’я кожного громадянина. Останніми роками на гуманітарні сфери почали звертати більше уваги, і медицина – не виняток. Так, оновлюють амбулаторії, проводять ремонтні роботи та поступово закупляють необхідне обладнання.
Осучаснюють медичні заклади як за рахунок державного та місцевого бюджетів, так і за рахунок благодійників, адже інвестиції у медичні заклади – це прямі інвестиції у здоров’я. Хмельницький теж став на шлях медичного перезавантаження.
Комфортні умови у закладах Хмельницького
5 лютого цього року розпочався ремонт у харчовому блоці мамологічного відділення Хмельницького обласного онкологічного диспансеру при повному фінансуванні благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч». Попередня вартість робіт становить 140 000 грн. За ці кошти там покладуть нову плитка, зроблять натяжну стелю, облаштують пункт для чергової медсестри, замінять дверні блоки, оновлять меблі, відремонтують місце для видачі їжі тощо.

Поступово оновлюють і обладнання в міських закладах охорони здоров’я. У пріоритеті – дитячі поліклініки та лікарні. Як розповідає заступник головного лікаря Хмельницької міської дитячої лікарні Іван Гуцул, сучасна техніка значно спрощує роботу медиків. Як приклад наводить  відділення для новонароджених. Там нині встановлено чотири пульсоксиметра. Цей апарат дозволяє контролювати  стан дитини і в разі чого швидко реагувати на зміни в організмі. Один з них придбаний за рахунок благодійного фонду «Ми поруч».
«Найскладнішим у нашій роботі є догляд за новонародженими в умовах реанімації. Раніше ми орієнтувалися на зовнішні показники, тепер є необхідні обладнання,  яке допомагає при обстеженні та лікуванні пацієнтів. Пульсоксиметр, наприклад, фіксує частоту серцебиття, рівень кисню в крові та інші показники. Відтак, ми можемо оперативніше надати допомогу», - розповідає заступник головного лікаря Іван Гуцул.
Головне – чіткий план дій
Значного фінансування потребує і Хмельницька центральна районна лікарня. Днями тут готуються розпочати капітальний ремонт гінекологічного відділення. На оновлення приміщення Сергій Лабазюк спрямував  400 000 грн державної субвенції.
Щороку у лікарні роблять косметичні ремонти, бо на капітальні втручання завжди бракувало коштів, - розповідає головний лікар ЦРЛ Олександр Костюк.  Підлога, стіни, палати для пацієнтів, кімнати для персоналу, санвузли – усе необхідно замінити.
На тісну співпрацю, а головне плідну роботу налаштована і Віолетта Лабазюк, президент  благодійного фонду «Ми поруч». При фінансуванні останнього у 2018 році вдалося облагородити територію біля лікарні: встановили дитячий майданчик та вистелили плиткою фасадний вхід.
Днями Олександр Костюк та Віолетта Лабазюк обговорили проблеми медзакладу та оглянули приміщення, які потребують негайної реконструкції. Разом окреслили план дій щодо покращення умов перебування хворих, попередньо оглянувши об’єкти, які потребують фінансування
Так, запланували ремонт у кабінеті, де проводять діагностику шлунково-кишкового тракту. Кімната нагадує сімдесяті роки, коли лікарню тільки побудували. Застарілий і сам апарат, на якому проводять дослідження. Його у дев’яності привезли з Москви. Пристрій – поламаний, на його ремонт потрібно понад 20 тис. грн, після якого той працюватиме місяць, переконаний керівник ЦРЛ.

- Поданий нами проект на придбання нового сучасного ендовідеоскопічного комплексу, який коштує в межах трьох з половиною мільйонів гривень, вже зареєстрували у Фонді регіонального розвитку, - повідомив Олександр Костюк. – Ми дуже сподіваємося, що цьогоріч отримаємо нову апаратуру, адже щодня фіброгастроскопію потрібно робити кільком десяткам хворим для встановлення точного діагнозу.
Нерівні пофарбовані стіни, полатаний лінолеум на підлозі, багато разів побілена стеля, жахливі туалети – ось як нині виглядає хірургічне відділення ЦРЛ. Звичайно, за допомогою благодійників, небайдужих спонсорів вдалося частково зробити ремонт, проте капітального втручання вимагає більшість палат та коридор.
Найзатребуванішим кабінетом поліклінічного відділення ЦРЛ головний лікар назвав офтальмологічне, адже тут завжди черга з пацієнтів. Кому потрібно перевірити зір, підібрати окуляри, виміряти очний тиск тощо – всі поспішають до цього кабінету. Тут працюють чудові фахівці, які знають, як зберегти та відновити зір. На жаль, підводить апаратура. Родом ще з 70-х років минулого століття, вона виконує свою функцію, однак, «тягатися» з новітніми «колегами» їй далеко не під силу. На сьогодні потрібно близько 130 тис. грн, щоб повністю оновити всі позиції (а їх шість) для якісного обстеження. «Із цієї суми 80-90 тис. грн – це вартість самого апарату», - додає Олександр Костюк.
Віолетта Лабазюк зазначила, що у благодійному фонді будуть тримати руку на пульсі і долучатися до оновлення закладу.
Сьогодні комп’ютеризація охопила усі сфери діяльності людини. Так, у зв’язку з реформою медицини усі заклади повинні бути оснащенні відповідною технікою. У зв’язку з цим у 2017 році на суму 120 тисяч гривень благодійний фонд закупив комп’ютери для потреб сільських амбулаторій сімейної медицини та ФАПів.
У 2017 році з’явився лазерний апарат «Ліка-хірург», який дозволяє усувати судинні патології шкіри без хірургічного втручання. Пристрій вартує 150 000 грн. Кошти державної субвенції на його придбання надійшли за сприяння Сергія Лабазюка.
Продовжуємо добрі справи
Активно працюють над покращенням умов у Волочиській центральній  районній лікарні. За п’ять років при повному фінансуванні благодійного фонду «Ми поруч» капітально відремонтували п’ять відділень: два хірургічних, терапевтичне, патології новонароджених та пологове. Останнє, до слова, урочисто відкрили на День Незалежності. В оновленому приміщенні створені всі необхідні умови для породіль, запевняє завідувач відділенням Олег Бойчук. Воно розраховане на вісім палат сімейного типу: кожна мама з дитиною перебуває в окремому блоці. Наявна у лікарні і палата інтенсивної терапії для новонароджених.  Але головна цінність відділення, додає лікар, це відповідальний та кваліфікований персонал.
На черзі – капітальний ремонт приймального відділення пункту швидкої допомоги. Востаннє поточні роботи у цих стінах проводили 10 років тому, тому не дивно, що нинішній стан приміщення не відповідає санітарним нормам. Тож у 2019 році при фінансуванні благодійного фонду «Ми поруч» тут проведуть реконструкцію. У планах, розповідає головний лікар Віктор Чубар, зробити палату на два ліжка для надання невідкладної допомоги, облаштувати сучасний санвузол та низка інших робіт. Головне, додає медик, створити всі умови як для роботи персоналу, так і для обслуговування  пацієнтів.
Минулого року на озброєнні у лікарів з’явився сучасний ендоскоп – компактний та портативний пристрій значно спрощує огляд пацієнтів та дозволяє ставити точні діагнози.  Придбали апарат за рахунок державної субвенції, яку на свій округ спрямував Сергій Лабазюк. Вартує медична новинка 80 000 грн.
Обладнання не з дешевих, зізнаються лікарі, однак дуже необхідне у повсякденній роботі. Огляд ендоскопом займає не більше п’яти хвилин. Обстежувати можна навіть маленьких пацієнтів – віком від трьох років.
«Професіоналізм медперсоналу, комфортні умови у закладах охорони здоров’я та сучасне обладнання – це запорука якісних медичних послуг. Кваліфіковані кадри ми вже маємо, а ось над іншими складовими ще потрібно працювати. У свою чергу, ми розпочали масштабну роботу над покращенням умов у лікарнях та осучаснення матеріально-технічної бази. Вкотре хочу наголосити, що той результат, який ми вже маємо сьогодні, це, насамперед, результат постійного діалогу. Переконаний, разом ми зможемо відновити те, що втратили за останні десятиліття», - резюмує Сергій Лабазюк.