Чужих дітей не буває. Солодкі подарунки отримали діти пільгових категорій

01/06/2020, Робота в окрузі

image

Дві сотні дітей пільгових категорій отримали подарунки від благодійного фонду Сергія Лабазюка «Ми поруч»
Міжнародний день захисту дітей відзначають 1 червня. Традиційно у перший день літа для малечі влаштовують концерти, конкурси, ігри та розваги, втім цього року карантин скоригував святкування: задля безпеки масові заходи довелося скасувати.
У благодійному фонді Сергія Лабазюка «Ми поруч» привітали дітей пільгових категорій. Діти загиблих учасників АТО отримали солодкі подарунки, серед яких – Софія Вегера. Батько дівчинки Геннадій Вегера віддав своє життя, захищаючи рідну країну. Нині Софійку виховує мама та бабуся, яким вона із радістю допомагає по господарству.

Також дівчинка – старанна учениця, цього року вона закінчила шостий клас. Софія зізнається, що вчитися їй подобається, і це помітно по оцінках та похвальних листах, які вона отримує у школі. Будучи вдома на карантині, вона ретельно виконувала домашні завдання та переглядала онлайн-уроки.
Пакунки із солодощами доставили і в Лонковецький дитячий будинок сімейного типу. Нині там мешкає семеро вихованців, а Тамара Дрозд – щаслива мама десятьох дітей та бабуся двох онуків. 
Жінка пригадує, як виникла ідея створення дитячого будинку сімейного типу. «Одного разу рідний син після прогулянки із друзями сказав, що хоче братика чи сестричку. Тому ми вирішили взяти дитину з інтернату. Неможливо описати емоції, які виникли у мене під час першого візиту до такого закладу. Усі діти чекають на тебе, обіймають та називають мамою».
Лонковецький дитбудинок сімейного типу функціонує вже 6 років. За цей період там встигли започаткувати справжні родинні традиції. Одна із них – обов’язкова спільна недільна вечеря варениками, які пані Тамарі допомагає ліпити маленький Ігор. Хлопчик навчається у четвертому класі та мріє стати агрономом, тому ніколи не нехтує працею на городі.
Багатодітна мама зізнається, усі її діти  – різні, у кожного свій характер, мрії та захоплення. Попри це, вони живуть дружно та допомагають один одному. Найстарша вихованка Яна наступного року закінчує школу. У майбутньому дівчина бачить себе перукарем, а поки канікули – із радістю працює по господарству та готується до іспитів.
Загалом від благодійного фонду подарунки отримали 204 дитини у Волочиському районі: сироти, діти, позбавлені батьківського виховання, діти загиблих учасників АТО та діти з особливими потребами.
«Цього року через карантин у фонді змушені відмовитися від традиційних святкувань, але ми розуміємо, що всі обмеження запровадили, насамперед, в цілях безпеки як дітей, так і дорослих. Тому ми вирішили точково привітати тих діток, які найбільше потребують позитивних емоцій та вражень. Маємо надію, що опісля карантину ми повернемося до звичного ритму та ще не раз влаштуємо свято для малечі», - зазначила голова благодійного фонду «Ми поруч» Віолетта Лабазюк.

Нагадаємо, що у благодійному фонді Сергія Лабазюка «Ми поруч» щороку напередодні свята організовують конкурс малюнку «Моя сім’я – моя країна», переможців якого оголошували у Міжнародний день захисту дітей. Також запрошують аніматорів, роздаютьи солодощі та влаштовують різноманітні розваги. Цього року конкурс планують провести після завершення карантину.