На Хмельниччині вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС, котрі боролися з невидимим радіаційним ворогом

15/12/2021, Робота в окрузі

image

35 років тому трапилася аварія на Чорнобильській АЕС. Локалізували небезпечне вогнище та ліквідовували його наслідки не одна сотня людей. Щороку, 14 грудня, вся Україна дякує тим героям, котрі ризикуючи своїм життям та здоров'ям, боролися із невидимим ворогом.

Напередодні у Волочиську Хмельницької області відбулися урочисті заходи, де привітали кожного героя та вшанували тих, хто віддав своє життя, аби врятувати інших. Свідки тих важких днів зібрались у Волочиському центрі культури та розвитку «Гармонія», аби згадати минуле і подякувати героям.

Як зазначає голова ГО "Союз Чорнобиль Україна" у місті Волочиськ, Микола Габак - тоді ніхто не задумувався про подвиг та наслідки, кожен просто виконував свій обов’язок. 

Багато хто після трагедії повернувся додому. Хтось лікує людей, а хтось захищає країну. Зараз у Волочиську функціонує спілка людей з інвалідністю, учасники якої відстоюють права своїх побратимів. Долучились до заходу і помічники народного депутата України Сергія Лабазюка.
 
"Сьогодні ми вшановуємо людей, які ціною власного життя рятували світ -  це ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це категорія людей, які потребують уваги від влади, держави, потребують їхньої підтримки. Сьогодні, від імені народного депутата Сергія Лабазюка хочемо подякувати кожному з вас за мужність та самопожертву", - зазначила під час урочистостей помічниця нардепа Валентина Ряба. Також вона вручила ліквідаторам сертифікати на оздоровлення у санаторії.
 
Помічники Сергія Лабазюка долучились до вітань ліквідаторів і у Хмельницькому районі. Від імені нардепа вони вручили грамоти та цінні подарунки.
 
"Хочу подякувати кожному, хто не задумуючись, зібравшись за ліченні хвилини поїхав у зону відчуження. Вами врятоване не одне життя, а боротьбу з невидимим ворогом ви відчуваєте на собі щодня, адже втратили найцінніше – власне здоров'я," - додав помічник нардепа Олександр Попіль.

Завітали помічники нардепа і на захід до Хмельницької міської ради, де також відзначили містян за їхній неоціненний подвиг. Як зазначив Сергій Ковальчук, День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – це не лише можливість привернути увагу до проблем, з якими стикаються чорнобильці, а й шанс вкотре нагадати про помилку, яка вартувала тисячі життів.