Волочиському машинобудівному заводу «Мотор Січ» 50 років!

26/09/2021, Робота в окрузі

image

Десятиліття розвитку, щоденної кропіткої праці робітників та світове визнання. Волочиський відокремлений підрозділ публічного акціонерного товариства запорізького машинобудівного заводу «Мотор Січ» відсвяткував всій півстолітній ювілей. Підприємство розпочало свою діяльність у 1971-му році. За цих п’ятдесят років для тисячі жителів Волочиської громади завод став другою домівкою.

Варто зазначити, що річницю створення заводу відзначали напередодні професійного свята Дня машинобудівника, яке в Україні традиційно святкують в четверту неділю вересня.


Ті, хто пов’язали своє життя із машинобудівним заводом, ні на мить не жалкують, що пішли працювати на підприємство. Екс-заступник директора Волочиського машинобудівного заводу АТ «Мотор Січ» Володимир Яковлєв кілька років тому вийшов на пенсію та досі згадує, що спонукало його до обрання цієї професії: «Коли я вчився у 6 класі, побачив, як сідає МіГ-15 без пропелера. Біг через поле, аби добре все розглядіти. Саме в той момент зрозумів, що моя доля буде пов’язана з авіацією».


Спеціалізується завод на виготовленні складних технічних деталей для газотурбінних двигунів гвинтокрилів та літаків. А ще підприємство працює у напрямку виготовлення товарів народного вжитку. Проте це не межа. За словами голови ради директорів Сергія Войтенка, «Мотор Січ» має амбітні плани на наступні кілька років саме у машинобудуванні.


До 50-річчя заводу кращих робітників було нагороджено грамотами Верховної Ради України. Додатково від благодійного фонду «МИ ПОРУЧ» народний депутат України Сергій Лабазюк особисто вручив за трудовий внесок та працьовитість почесні відзнаки. Як запевняє парламентар, ріст вітчизняної економіки може бути лише завдяки розвитку вже існуючих та новостворених заводів, таких як «Мотор Січ».


«Невідомо, якби відсутність заводу могла вплинути на розвиток Волочиська. На підприємстві свого часу працювали понад 2000 працівників, завдяки яким була можливість будувати школи, садочки, створювати нові робочі місця та розвивати інфраструктуру. Хочу висловити слова подяки Богуслаєву В'ячеславу Олександровичу – людині, з приходом якої завод став потужним. Дякую кожному інженеру, механіку, конструкту і всім, хто протягом 30, 40, 50 років продовжує працювати, запроваджувати новітні технології та виводити підприємство на світові ринки. Досягнення підприємства це, перш за все, люди, які щодня віддають себе роботі», - заявив народний депутат.
Наразі на машинобудівному заводі у Волочиську працює понад 1200 робітників. Підприємство є відповідальним у наповненні місцевого бюджету, яке утримує виробничу базу спортивних залів, музею бойової слави, баз відпочинку та іншого.