Відбулася Всеукраїнська конференція

17/12/2018, Робота в окрузі

image

У Хмельницькому 13-14 грудня відбулася  Всеукраїнська конференція. Участь у заході взяли більше ніж півсотні  педагогів та наукових працівників з різних куточків країни. Учасники конференції обговорили проблеми та перспективи розвитку професійної освіти в Україні.  Зокрема як молоді із дипломом вдало знайти роботу, адже закінчення навчального закладу – це завжди виклик  для випускника. Місцем проведення Всеукраїнської конференції стало вище професійне училище № 25, яке вже другий рік бере участь  в експерименті, ініційованим Інститутом профтехосвіти Національної академії педагогічних наук України.

«Ми досліджуємо проблеми формування кар’єрних компетентностей саме у  випускників закладів професійно-технічної освіти. Наразі дуже актуальна тема, оскільки наші соціальні партнери, роботодавці дуже часто нарікають на те, що випускники не вміють себе презентувати», - розповідає директор ВПУ № 25 Олена Загіка.
За час проведення  експерименту в Інституті профтехосвіти розробили методики консультування  з професійної кар’єри учнівської молоді. Тут вже відчули вагомий результат - кількість працевлаштування молоді збільшилось на  10 відсотків. Заходи щодо формування професійного успіху організовують спільно з роботодацями та центрами зайнятості.
«З нашої ініціативи відкривають центри консультування з кар`єри. Наш експеримент постійно розширюється. За моїми підрахунками, такі центри є практично в кожній області», - зазначає головний науковий співробітник Лабораторії професійної кар’єри Валерій Орлов.
За словами Лариси Сєргєєвої, професора ДВНЗ «Університет менеджменту освіти», брак мотивації та кар’єрної компетенції  зустрічається у більшої частини випускників та навіть працівників установ:
«Є люди, які не здібні до конкуренції. Вони є всюди – і на виробництві, і в педагогічній сфері, і в науковій. В нас є багато колег, які просто прийшли, відчитали заняття, розвернулися і пішли».
Участь у Всеукраїнській конференції  взяли і помічники народного депутата України Сергія Лабазюка. За ініціативи нардепа  на виборчому окрузі № 188 ще  з червня стартували заходи, що спрямовані на покращення співпраці між профтехзакладами та  підприємствами.

«Ми організували шість виїзних зустрічей на базі закладів ПТО у місті Хмельницькому та у двох районах – Хмельницькому та Волочиському. Ми запросили потенційних роботодавців, аби вони побачили за якою програмою та з яким устаткуванням навчають їх майбутніх працівників», - розповідає помічник народного депутата Сергій Ковальчук.
Методики, презентовані на заході, будуть втілюватися для ефективного працевлаштування молоді.