День ліквідатора – день героїв, які подарували світові майбутнє

14/12/2017, Робота в окрузі

image

26 квітня 1986 – го навіки залишиться чорним днем не лише в історії України, а й усього світу. Саме тоді  на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який знищив реактор 4 енергоблоку. Внаслідок цієї катастрофи понад 130 тисяч мешканців були змушені назавжди покинути свої будинки, понад 5 млн. людей так чи інакше зазнали впливу так званого мирного атому, серед цього числа і люди які ліквідовували наслідки вибуху. Їх у зону зараження було відправлено близько 600 тисяч людей.
Про те, що тоді сталося не говорили у радянському просторі, ба більше безпосередні учасники ліквідації і самі не знали куди відправляє їх, їхнє керівництво.

Не зважаючи на усі виклики теперішнього життя – цей день, небезпідставно вважають своїм, дійсно заслуженим святом.
Аби відзначити  міських ліквідаторів, їх цього дня зібрали на урочистостях у Хмельницькій міській раді. Вже за традицією до привітань долучився і народний депутат Сергій Лабазюк. Його помічник Сергій Ковальчук, нагородив 4 героїв, вручивши їм грамоти та цінні подарунки.

Парламентар та його помічники долучилися до відзначення героїв тих подій і у Волочиському  та Хмельницькому районах. Там їх привітали продуктовими наборами. Загалом було вручено таких наборів близько пів сотні.

«Ініціатива Сергія Петровича Лабазюка відзначити кожного ліквідатора не залишилось простим гаслом. Вона почулося органами місцевого самоврядування трудовими колективами, які своїми діями надали допомогу. Зокрема Сергій Петрович який щороку приділяє увагу відзначенню таких людей і в цьому році долучився до відзначення ліквідаторів чорнобильської катастрофи, за його підтримки було вручені продуктові набори та грошові винагороди чи не кожному герою його округу», - зазначає Володимир Петрук, помічник народного депутата