​З турботою про дітей

30/11/2018, Робота в окрузі

image

Найчисельніший медичний колектив області, звання «Лікарня доброзичлива до дітей» та єдиний заклад в Україні за останні три роки, в якому врятували дітей від праця – це далеко не повний перелік здобутків Хмельницької міської лікарні, де 29 листопада відзначили 70-літній ювілей.

Де-факто міська лікарня з’явилася ще в 1938 році, юридично установа почала функціонувати  у 1948, коли обласний центр «переїхав» з Кам’янця-Подільського до Хмельницького. Сьогодні, 70 років потому, це повноцінний медичний заклад, де, попри приставку «міська» в назві, обслуговують дітей з усієї області.
Більшість відділень, які є в лікарні, єдині в області – хірургічне, травматологічне, лор та для новонароджених.  Саме для останнього народний депутат України Сергій Лабазюк придбав пульсоксиметр – апарат вартістю в понад 80 000 грн. Напередодні з проханням закупити таке обладнання до громадської приймальні звернулися заступник головного лікаря Іван Гуцул та колектив лікарні. Зазначають, саме завдяки такій техніці можна контролювати стан дитини та в разі чого вчасно зреагувати на будь-які зміни в організмі.
«Найскладнішим у нашій роботі є догляд за новонародженими в умовах реанімації. Раніше ми орієнтувалися на зовнішні показники, тепер – наука пішла далеко вперед. Пульсоксиметр, наприклад, фіксує частоту серцебиття, рівень кисню в крові та інші показники. Відтак, ми можемо оперативніше надати допомогу», - розповідає заступник головного лікаря Іван Гуцул.
Наразі в закладі є три таких апарати з дев’яти необхідних, однак вони потребують ремонту. Подарований пульсоксиметр став четвертим.

«Праця лікарів – надзвичайно важлива та відповідальна. Медицина, на відміну від інших галузей не пробачає помилок, й інколи лічені секунди можуть врятувати здоров’я та життя.  Ми розуміємо, що яким би кваліфікованим лікар не був, все ж для надання якісних медичних послуг потрібне сучасне медичне обладнання», - зазначив Сергій Лабазюк.
За рік через стаціонарне лікування проходять 11 000 осіб, а міська поліклініка, яка є частиною дитячої лікарні обслуговує близько 70 000 дітей міста. У закладі працює майже тисяча осіб – а це, до слова, один з найбільших медичних колективів області.
Десять років тому міжнародна організація ЮНІСЕФ і Міністерство охорони здоров’я присвоює установі звання «Лікарня доброзичлива до дитини». Відтак, заклад стає першою міською дитячою лікарнею в Україні,  яка отримала такий статус.
«Ми започаткували унікальну програму, в межах якої нашим завданням було забезпечити новонароджених природним вигодовуванням. Мало хто вірив у наш успіх, оскільки тоді серед молоді були дуже популярними шкідливі звички, зокрема Україна посідала перше місце у світі по дитячому алкоголізму. Проте два роки роз’яснювальної роботи - і ми вийшли на чудовий рівень:  90% немовлят дітей віком до шести місяців були на грудному вигодовуванні, а кількість дітей до 1 року сягало 60%», - згадує заступник головного лікаря Іван Гуцул.

Таким результатом дали поштовх міським дитячим лікарням всієї України. Вже після того, як установа стала «доброзичливою до дитини», медичні заклади інших областей теж взялися за реалізацію цієї програми. 
Хмельницька міська дитяча лікарня – єдина лікарня в Україні, в якій врятували всіх хворих на правець за останні три роки. На жаль, таку статистику не можуть навести в дитячих лікарнях інших регіонів.
За словами заступника головного лікаря Івана Гуцала, сьогодні два відділення – травматологічне та хірургічне – переповнені на 10%, оскільки приймають дітей з усієї області. Медична реформа вторинної ланки має цю проблему вирішити. Міська лікарня має стати пунктом невідкладної допомоги, а обласна, корпус якої вже почали будувати, - проводитиме планове лікування.
Для того, аби надавати якісну невідкладну допомогу, потрібно облаштувати операційний та реанімаційний блоки. У лікарні вже підрахували вартість проекту – розповідають, ремонт та закупівля необхідного обладнання обійдеться не менше, ніж 10 млн грн. Наразі в лікарні вже працюють над покращенням умов для перебування дітей. Нині триває ремонт хірургічного відділення, а нещодавно оновили харчоблок.