​Подвійне свято

30/06/2019, Робота в окрузі

image

Вітерець приніс у села жадану прохолоду, але святкуванням не забракло тепла. У двох селах, Великій Калинівці Хмельницького і Тарноруді Волочиського районів, День Конституції збігся із Днями села. Може тому, що часу на розваги мешканцям сіл випадає небагато, вони вміють святкувати так, щоб усіх завидки брали.
У Великій Калинівці готувалися відзначити День села просто неба. Та погода, що досі випробовувала селян пекельною спекою, цього дня вирішила реабілітуватись і дмухнула таким холодом, що були вирішено перенести святкування у залу Будинку культури. А там місцеві аматори порадували односельців таким грандіозним концертом, що учасники свята ще довго згадуватимуть кожен виступ і захоплюватимуться несподівано відкритими обдаруваннями. Тим більше, що артисти всі – свої, місцеві: що дітвора, що дорослі. Зала будинку культури відлунювала піснями, квітла усмішками та майоріла різнокольоровими кульками, які дісталися від організаторів кожній дитині.

Після концерту свято все-таки продовжилось надворі. Усіх щедро частували риб’ячою юшкою та сардельками. Додому розходились із гарними враженнями та добрячим зарядом бадьорості, якого тепер вистачить надовго.
Довго пригадуватимуть святкування Дня села і в Тарноруді Волочиського району. Село це велике, колись було розташоване на самому кордоні, що спочатку відділяв українську землю від Австро-Угорщини, а згодом – від Польщі. Тож Тарноруда колись була не селом, а дуже симпатичним прикордонним містечком, яке давало притулок ремісникам, ярмаркувало і навіть мало власну міську управу.

Із плином часу Тарноруда втратила свій містечковий статус, але гонор залишився. Може тому що тут справді чудові краєвиди: мальовничі пагорби, запашні дикороси і велетенський став, що з висоти пташиного лету нагадує слід ноги Богородиці.
А ще, в селі височіє в небо костел, історія побудови якого сягає вглиб століть, та місцеві школярі гризуть граніт наук у справжньому графському маєтку. Не дивно, що така краса повсякчас надихає живописців, які уславили свою Тарноруду уже не в одному художньому творі. Їхніми полотнами до свята прикрасили стіни Будинку культури. Та ще поряд влаштували міні-ярмарок, де можна було придбати на згадку про село та його свято різноманітні сувеніри та почастуватися солодощами.
А кульмінацією свята став концерт, який підготували спільними зусиллями талановитих місцевих співаків, музикантів і танцюристів. Відкрили його піснею про рідне село. Потому згадали тихим і вдячним словом загиблих односельців, ушанувавши їхню пам’ять хвилиною мовчання.
Завітали до тарнорудців на свято і старости із сусідніх сіл. У них так заведено – ділити із найближчими сусідами і працю, і негаразди, і радість. Привітав із Днями села жителів Великої Калинівки і Тарноруди й народний депутат Сергій Лабазюк. Він від душі побажав миру і процвітання їхнім селам, добробуту і щастя кожній родині.

«Такі свята, як ніщо інше, згуртовують і зміцнюють людей. Завдяки заходам вони почуваються громадою, що здатна все здолати і побудувати щасливе майбутнє для своїх дітей. Із такими людьми, як ви, Україна просто приречена на добробут і процвітання», - наголосив Сергій Лабазюк.