«Децентралізація вимагає зміни мислення і підходів до формування стратегій розвитку», - Сергій Лабазюк

14/05/2018, Робота в окрузі

image

Сьогодні в країні активно триває впровадження реформи децентралізації. Нова система управління, фінансова незалежність від центральної влади і розширення повноважень – реальні зміни, які вже встигли відчути громади на місцях.
Головне завдання децентралізації навчити людей приймати правильні рішення, працювати на благо, а головне брати на себе відповідальність за долю малої Батьківщини.
Саме тому, реформа вимагає у людей зміни мислення і підходів до формування стратегій розвитку територій, переконаний народний депутат України Сергій Лабазюк. «Жити за принципом «дай» в умовах сьогодення – неприйнятно. Ми повинні відходити від центральної системи адміністрування, адже зараз влада в руках людей на місцях. І якщо ми хочемо добре жити – це насамперед має бути в наших інтересах. Ми не повинні чекати, поки хтось приїде з Києва і щось нам зробить. Сьогодні все в наших руках», - наголосив народний обранець у ході зустрічей із активом Наркевицької та Війтовецької ОТГ, Волочиського району.

( на фото - зустріч із активом Наркевицької ОТГ) 

Під час зустрічей Сергій Лабазюк розказав присутнім про інструменти та механізми, які сьогодні створюють на державному рівні, зокрема про програми фінансування та навів кілька успішних прикладів, які уже реалізовані у інших ОТГ країни. Разом з тим закликав місцевих мешканців не бути байдужими, активізуватися та почати спільно якомога максимально використовувати ті можливості, що сьогодні постали перед громадами.

( на фото - зустріч із активом Наркевицької ОТГ) 

«Я дуже вболіваю за долю свого рідного Волочиського району. Як народний депутат, посилаючись на потреби своїх виборців, працюють над законодавчими змінами, що покликані сприяти розвитку краю.  Ви ж у свою чергу теж повинні дбати про сприятливі умови на місцях. Лише працюючи в одному напрямку, ми можемо досягнути позитивних результатів. Адже не може бути так, що ми будуємо сучасний автомобіль, а ви докручуєте до нього дерев’яні колеса. Ми маємо вибудувати єдину конструкцію!» - зауважив Сергій Лабазюк.


( на фото - зустріч із активом Війтовецької ОТГ) 

У ході зустрічей актив обох ОТГ разом із народним депутатом розмірковували над  стратегією розвитку громад. Говорили, як можна використати державні програми підтримки фінансування у межах можливостей кожної території та залучати додаткові кошти на їх розвиток. Сергій Лабазюк у свою чергу зазначив, що завжди готовий підтримати ініціативи людей. Головне – мотивувати місцевих мешканців не бути байдужими до рідного краю.(на фото - Сергій Лабазюк і голова Війтовецької ОТГ Ігор Степанюк під час зустрічі із активом громади)