«Агро-Поділля 2019»

10/09/2019, Робота в окрузі

image

Масштабна виставка-ярмарок «Агро-Поділля 2019» відбулася у Хмельницькому. Українські сільгоспвиробники демонстрували продукцію власного виробництва, різноманітну техніку та обладнання. Чим живе аграрна галузь країни, показували майже чотири сотні агровиробників.

Це вже тридцять друга агропромислова виставка. Її традиційно проводять у межах нашої області, бо агарна сфера тут активно процвітає.

Від смаколиків до потужного обладнання – на виставці також був представлений широкий асортимент сільськогосподарської техніки як української, так й іноземної.

Тож доки господині на прилавках шукали продукти до столу, вибір яких справді вражав – кожен міг вибрати на свій смак та гаманець – фермери приглядалися до новенької техніки, аби поповнити свій автопарк.
Результатами праці поряд з аграріями ділилися лісівники Хмельниччини, адже ліс – це не просто деревина, а скарбниця цінних «зелених» ресурсів: гриби, ягоди, лікарські трави.
Окрема алея була присвячена і подільським навчальним закладам, які готують аграріїв.  Студенти Подільського аграрно-технічного університету, наприклад, демонстрували власноруч змайстрований тракторець. Для молодих спеціалістів, така ярмарка - чудова можливість себе показати, і здобути важливий досвід.
«Ми працюємо над тим, аби підготувати фахівців сьогоднішнього дня та фахівців майбутнього, щоб вони могли вирощувати хліб для українців», - розповідає Анатолій Рудь, завідувач кафедри сільськогосподарських машин і механізованих технологій Подільського державного аграрно-технічного університету.
Участь молодих спеціалістів у таких ярмарках – це не лише додаткові можливості, а й необхідність. Бо ж нині в Україні маємо шалений попит на робітничі кадри, - зазначив народний депутат Сергій Лабазюк, який також був присутнім на заході.
«Насамперед, сьогодні потрібно звернути увагу саме на фінансування профтехосвіти.  Представники бізнесу теж мають зрозуміти, що вони - «замовники» кадрів. Тож саме приватні підприємці мають підказати навчальним закладам, яким професіям навчати і як це робити. А також допомогти з матеріально-технічною базою».
Не обійшлося на «Агро Поділлі» й без масових гулянь – для хмельничан та гостей підготували яс
краву розважальну програму, різноманітні фотозони та смачненький сюрприз - їстівну мапу України.