"Бійка" за вакцини та шанс на відновлення економіки: Сергій Лабазюк поділився прогнозами на 2021 рік

11/01/2021, Публікації ЗМІ

image

Народний депутат України від фракції «За Майбутнє» Сергій Лабазюк склав соціально-економічний і політичний прогноз на 2021 рік, та розповів, що очікувати світу в найближчому майбутньому.

За прогнозам політика, однозначно слід готуватися до того, що всередині країн та між країнами «спалахне» бійка за вакцину. Хто саме отримає вакцину першим – ось що турбує уряди різних країн на національному рівні.

Також 2021 рік готує нам:

1) технологічні прориви;
2) зміну клімату та загрози екологічних катастроф;
3) стійкість до хвороб та антибіотиків (це означає довше й дорожче лікування інфекційних захворювань);
4) глобальні інтереси перебуватимуть у тіні національних;
5) загрози гібридних війн та ядерного тероризму;
6) неоднорідне відновлення економіки: багаті ще більше будуть збагачуватися, а бідні — збіднішуватися;
7) посилення напруженості між США й Китаєм (все залежить від зовнішньої політики новообраного президента Джо Байдена).


Безумовно, пандемія коронавірусу вдарила по світовій економіці, причому відчутно постраждали саме найуразливіші верстви населення. Проте шанси на відновлення все ж таки є, вважає Сергій Лабазюк.

«За оцінками експертів, є світло в темряві — період розквіту досить реальний уже в цьому році! Проведемо аналогію з подіями на початку XX-го століття, коли іспанка забрала біля 100 мільйонів життів. Ті, кому вдалося вижити, відчули емоційне піднесення… Після періоду страху та безвиході настало десятиліття розвитку… Китай (де був зафіксований перший випадок ковіду) уже переживає економічне піднесення. З липня по вересень 2020 року друга за величиною економіка світу зросла майже на 5%. Тому не відкидаємо надії, що звільнившись від набридливих кайданів корони, відчуємо сплеск оптимізму та творчості», — запевняє депутат від фракції «За Майбутнє».

Лабазюк вважає, що усвідомлення масштабів змін після пандемії у людства тільки розпочинається. Дистанційне навчання, «домашні офіси», online-конференції – усе це вже змінило звичний ритм життя та ставлення до робочого процесу.

«Наша нова реальність в умовах пандемії дала потужний старт для технологічного прогресу. До того ж, більше немає потреби винаймати офіси, пандемія дала можливість скоротити видатки на оренду. Відходить і привабливість життя у великих містах. Здоров’я — ось що тепер має цінність. Взагалі на плечі 2021 року звалилася велика відповідальність, адже всі очікують полегшення», — підсумовує Сергій Лабазюк та сподівається на те, що цей рік принесе багато позитивних змін.

Нагадаємо, що Сергій Лабазюк також назвав ключові загрози відкриття ринку землі в липні 2021 року.