«В липні будемо мати серйозний шок»: Сергій Лабазюк назвав ключові загрози відкриття ринку землі

29/12/2020, Публікації ЗМІ

image

Народний депутат України від фракції «За Майбутнє» Сергій Лабазюк, підводячи підсумки 2020 року в прямому ефірі програми «ВІДПОВІДЬ» на телеканалі ТВ7+, детально пояснив, що саме очікувати українцям після відкриття ринку землі.

Нагадаємо, що ще весною Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який з 1 липня 2021 року скасовує мораторій на продаж аграрної землі. Сам Сергій Лабазюк стверджує, що закон потрібен Україні, але точно не в такій редакції, як зараз.

Більше того, член комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, спираючись на досвід сусідніх країн, пояснив, хто насправді матиме змогу купувати українські землі в наступному році.

«В липні будемо мати серйозний шок. І, коли ми говоримо про допуск іноземців до нашої землі в перші роки, то це категоричне "ні". Бо є практичний досвід наших сусідів - Угорщини та країн Прибалтики, які допустили іноземців до ринку землі. Чим це закінчилось? Місцеві жителі тоді були приблизно в такому ж матеріальному становищі як українці зараз. 96% прибалтійських земель перейшли у власність німців та французів. Через декілька років, коли у прибалтійців з’явилися кошти, вони вже не змогли придбати землю, тому що німці купували її не для заробітку, а для власності», - пояснює Лабазюк.

Аби не повторити сумний досвід сусідніх країн, депутат розробив один із законопроєктів, в якому пропонувалося наступне - спочатку право на покупку землі надати фізичним особам, а через 5 років - юридичним особам, виключно з українським громадянством.

«Наразі, що ми маємо у прийнятому законі? Фізична особа, яка не має підтвердження походження грошей, не може купити землю. Ви також маєте можливість взяти кредит під заставу вашої ж землі! Але тут нюанс - якщо ви через місяць вже не зможете виплачувати кредит, то втрачаєте землю. Вона переходить у власність фінансової установи. Це була спеціально створена система так званими лобістами даного законопроєкту, які хотіли за безцінь скупити українські землі», - заявив Сергій Лабазюк.