Захист внутрішніх ринків: Сергій Лабазюк пояснив, як в Україні стабілізувати ріст цін

24/02/2021, Публікації ЗМІ

image

Народний депутат України та член політичної сили «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк в ефірі програми «ПОЗИЦІЯ» та телеканалі «7TВ+» назвав ключові причини стрімкого підвищення цін в України.

Вітчизняні підприємства наразі програють в конкурентній боротьбі іноземним виробникам, які диктують свої умови ціноутворення. Як результат – скорочуються робочі місця, падають доходи населення та зменшуються надходження до бюджету.

«Протягом усієї незалежності України ми говоримо про те, що зарплати та пенсії низькі, а ціни – високі. І це сумна реальність нашого сьогодення, адже ціни дійсно не відповідають доходам населення. На жаль, вирівняти ці два елементи в умовах ринково-економічної системи неможливо. Чому? Ціноутворення на продукти харчування в Україні орієнтоване на світовий ринок. Частина групи товарів вже не виробляється в нашій державі, а завозиться з-за кордону, причому без квот. Я вважаю, що така політика уряду невірна, адже зараз наше виробництво відчутно програє в конкурентній боротьбі з іноземними постачальниками. Саме імпортери диктують нам свої умови формування ціни на продукти, адже до нас вони заїжджають по світовим цінам», – пояснює Сергій Лабазюк.

Щодо стрімкого росту цін за останні два місяця, то політик запевняє: шукати проблеми саме в Україні не варто. Адже по всьому світу вартість, зокрема продуктів сільського господарства, підвищилась до 60%: «Ростуть світові ціни та збільшується населення Землі, яке потрібно годувати. Як результат – з’являється попит на різні категорії продуктів та збільшується кількість катаклізмів. Такі країни, як Китай, задля безпеки свого населення вже почали говорити про стратегічні запаси продуктів харчування, паралельно закуповуючи окремі групи товарів на 2-3 роки вперед. Це і є причиною появи додаткового попиту та росту цін».

Як запевняє Лабазюк, стабілізувати ситуацію можна через захист внутрішніх ринків, а саме: заборони або скорочення ввезення товарів, які Україна спроможна виробляти сама, стимулювання розвитку виробництва та розширення світових ринків збуту.

«Такий шлях вже успішно подолали європейські країни. До прикладу, Німеччина після війни почала розвивати свій валовий продукт через стимулювання внутрішнього виробництва. Польща, яка ще 20 років тому купувала у нас товари, також підтримала свого малого підприємця. Цей механізм допоміг їм підвищити заробітні плати та наповнити бюджет. Україні для процвітання також необхідно зосередити свої сили на вітчизняному виробництві, а не прислуговувати МВФ», – підсумував депутат.