Підвищення пенсійного віку в Україні повинно бути добровільним, а не на догоду МВФ

21/04/2021, Публікації ЗМІ

image

Україна не повинна виконувати будь-які забаганки Міжнародного валютного фонду. Так прокоментував чергове підвищення пенсійного віку для жінок представник депутатської групи «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк в ефірі телеканалу «7ТВ+».

Відповідно до закону України «Про обов’язкове загальнодержавне пенсійне страхування» на 1 квітня припало чергове підвищення пенсійного віку для жінок. Тепер він для цієї категорії населення становить 60 років.

За словами політика, таке рішення було ухвалене на вимогу МВФ ще у 2011 році в рамках реформування пенсійного забезпечення в Україні.

«Це ж неприпустимо, коли наша влада на догоду МВФ бере на себе все нові й нові дискримінаційні зобов’язання щодо наших пенсіонерів. Вдумайтеся, у Меморандумі минулого року влада пообіцяла не покращувати умови пенсійного забезпечення наших пенсіонерів! Пообіцяли МВФ не запроваджувати нові пенсії або пільги, не збільшувати виплати та не ухвалювати жодних змін, які б призвели до зниження віку виходу на пенсію», – обурений Сергій Лабазюк.

На переконання народного депутата, перед тим як прирівнювати пенсійний вік в Україні та в країнах Європейського Союзу, потрібно зіставити середній вік у цих країнах.

«Ця різниця складає 15-20 років. Якщо у європейських країнах цей вік становить 80-82 роки, то в Україні – це 70, а в 65 років наші люди вже мають безліч хронічних хвороб і проблем… Давайте порівняємо рівень життя в Україні та Європі. Рівень нашого соціального та медичного забезпечення з європейським рівнем… Не можна сліпо виконувати всі вказівки МВФ», – переконаний Сергій Лабазюк.

Тому сьогодні піднімати пенсійний вік ні для жінок, ні для чоловіків неприпустимо, впевнений парламентар.
Разом з колегами з партії «ЗА МАЙБУТНЄ» народний депутат пропонує переглянути проведене у 2017 році «осучаснення» пенсій.

«Залишаючи базові підходи в цілому, потрібно скасувати обов’язкове підвищення пенсійного віку – воно має бути добровільним, а додатковий страховий стаж від добровільного перевищення віку виходу на пенсію повинен індексуватися. Саме такий підхід стимулюватиме людей виходити на пенсію в більш пізнішому віці. Ми пропонуємо механізми заохочувального характеру, а не дискримінаційного», – підкреслив Сергій Лабазюк.

Раніше Сергій Лабазюк заявляв, що під тиском міжнародних партнерів в Україні сформувалась ситуація абсурду – товари власного виробництва почали «програвати» у конкурентній боротьбі з імпортними.