Українське суспільство не готове до легалізації вогнепальної зброї

05/03/2021, Публікації ЗМІ

image

В Україні все ще залишається неврегульованим питання легалізації вогнепальної цивільної зброї. Війна на Донбасі дозволила громадянам завести в мирні регіони десятки видів нелегальних боєприпасів, автоматів, пістолетів і складових частин до них. Тому наразі цивільне населення не відчуває себе в безпеці.

Посилаючись на досвід західних країн, де зброю можна не тільки купувати, але також зберігати та відкрито носити, народний депутат України від партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергій Лабазюк зауважив, що навіть в демократичний Америці через зброю виникає ряд проблем. Тому рівнятися на США у цьому питанні не варто.

«Коли ми говоримо про Америку, то бачимо з телеекранів, які виникають проблема через зброю: підліток розстріляв у школі своїх однокласників чи чоловік увірвався з вогнепальною зброєю до державної установи. І це при тому, що в США високий соціальний захист населення та присутня ефективна система управління. Натомість в Україні – війна на сході та економічні проблеми. Однозначно це негативно впливає на настрої українців. В таких умовах надати дозвіл на придбання вогнепальної зброї по спрощеній процедурі – ризиковано. Це може призвести до неконтрольованої ситуації в Україні. Чи ми готові до цього? Ні!», - заявив Лабазюк.

Проте це не єдина причина недоцільності масового обігу зброї на території нашої держави. Правоохоронна система України непідготовлена, так само, як і незабезпечена безпека громадян, вважає політик.

«Офіційний дозвіл на продаж зброї для населення може стати глобальною проблемою. Українці повинні відчувати себе в безпеці і розуміти, що держава забезпечила правовий захист.  Тільки за таких умов можливий офіційний запуск продажу вогнепальної зброї. Станом на сьогодні ні правоохоронні органи, ні суспільство абсолютно не готові до цього», - говорить народний депутат.

Нагадаємо, що 4 березня Верховна Рада не підтримала законопроекти №4335 і №4335-1 про обіг цивільної вогнепальної зброї та боєприпасів на території України. В першому читанні проголосували тільки 88 народних депутатів.

В минулому році парламентарі вже намагалися ввести в Україні законний обіг зброї та подали в Раду відповідний проект закону, однак тоді документ профільний Комітет не пропустив.