Зниження ставки ПДВ до 14%: Сергій Лабазюк пояснив, що тепер очікувати українським аграріям

17/12/2020, Публікації ЗМІ

image

Верховна Рада України у четвер, 17 грудня, ухвалила законопроект, який передбачає зниження ставки ПДВ для агросектору з 20% до 14%. «За» проголосували 255 народних депутатів України, що свідчить про підтримку від усіх фракцій.

Проєкт закону передбачає зниження ставки ПДВ по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України окремих видів сільськогосподарської продукції, а саме:
велика рогата худоба, свині, вівці, пшениця, жито, овеста ряд іншої агропродукції.

Член Комітет Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики та народний депутат фракції «За Майбутнє» Сергій Лабазюк пояснив, чому ухвалений законопроєкт так потрібен українським аграріям і, яких змін тепер очікувати.

«Це ті товари, які не реалізуються кінцевому споживачу, тому ПДВ з них фактично не сплачується, а йде виробникам у так званий «депозит», на який вони зменшують податкове навантаження, або повертають суму з бюджету. А ось тут основна зміна для Держбюджету і його доходів! Якщо ставка менша, то виробники менше будуть претендувати на повернення ПДВ. Ми мінімізуємо так звані схеми «скруток», якими недобросовісні виробники можуть зловживати», - заявив Лабазюк.

З його слів, тепер аграріям вивільняються живі кошти у розмірі 6%. До того ж очікування з протягнутою рукою компенсацій від податкових органів вже буде не таким актуальним.

Подібна практика некорупційної підтримки аграрної галузі є досить успішною в інших країнах. Зниження ставки ПДВ сприятиме підвищенню в Україні конкурентоспроможності агропродукції, ліквідації схем ухилення від оподаткування, а також виведенню значної частини економіки з тіні.