Невідкладно та рішуче. Як зупинити скорочення виробництва молока?

21/01/2022, Публікації ЗМІ

image

Депутатська група "Партія "За майбутнє" закликатиме Верховну Раду не зволікати з розглядом та затвердженням законопроєкту № 5297 щодо стимулювання виробництва молока. Як підкреслив ініціатор проєкту, народний депутат Сергій Лабазюк, тенденцію зі зменшення виробництва молока потрібно ламати рішуче та невідкладно.

За даними Держстату, минулого року виробництво молока в країні скоротилося порівняно з позаминулим майже на 6%. Причому скорочення зафіксоване як у сільгосппідприємствах, так і в домашніх господарствах. І в останніх воно було набагато болючішим — 8,2%. Але найгірше — тенденція стала, адже позаминулого року виробництво також скоротилося на 4,2% в цілому й на 6,2% — у домашніх господарствах.


"Цю тенденцію ми маємо рішуче переламати. І зробити це вже нинішнього року. Рішення проблеми є — воно напрацьоване членами групи "Партія «За майбутнє" та представниками інших політичних сил. Це зміни до закону "Про державну підтримку сільського господарства України" щодо стимулювання виробництва молока. Ми наполягатимемо, щоб парламент не затягував із розглядом та ухваленням цього надважливого проєкту. Адже під лежачий камінь вода не потече. Молочні ріки — тим більше", — зазначив Сергій Лабазюк.

Нагадаємо, напрацьований депутатами законопроєкт передбачає введення окремого виду додаткової держпідтримки для виробників молока. Дотацію від держави за кожну 1 тонну молока зможуть отримувати як великі сільгосппідприємства, що мають більше півсотні корів, так і кооперативи, малі фермерські господарства та фізособи.