Сергій Лабазюк ініцював зустріч з освітянами Хмельниччини для обговорення ключових проблем галузі

18/08/2021, Робота в окрузі

image

17 серпня в стінах Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова відбулася зустріч народного депутата України, представника політичної фракції «ЗА МАЙБУТНЄ» Сергія Лабазюка з представниками різник ланок освіти.


Основна мета заходу – обговорити з педагогами проблеми освітньої галузі області та напрацювати механізми їх вирішення. Як кажуть представники загальних, професійно-технічних та вищих навчальних закладів, після децентралізації постало питання співпраця освітян із громадами.


Загалом у ході зустрічі нагальних проблем назбиралось чимало. Це і виділення субвенцій на оновлення матеріально-технічної бази, запровадження дуальної системи освіти, оптимізація вищих навчальних закладів, тендерні закупівлі для профтехзакладів, передача закладів освіти з державної до комунальної власності та багато іншого.


За словами проректора з гуманітарної освіти та виховання ХГПА Валентина Слюзко, ринок диктує попит на нові спеціальності, натомість держава щороку виділяє гроші на бюджетні місця, які подекуди залишаються вільними: «Гроші платників податків ідуть у повітря, тому перелік таких спеціальностей треба переглянути».

Ще одне питання, яке турбує освітян – оптимізація вищих навчальних закладів та тендерні закупівлі для професійно-технічної освіти, котрі подекуди затягуються у часі. А це ускладнює та призупиняє їхню роботу, переконують керівники.
Виробничі бази, котрі тимчасово не використовують, – це теж тягар для бюджету профзакладів. Адже здати їх в оренду неможливо, а гроші на модернізацію не виділяються у належній мірі. Така ж сама ситуація і з землями, які мають училища на утриманні.

Проблеми, які обговорювалися під час зустрічі з педагогами, потрібно вирішувати на законодавчому рівні. Тому Сергій Лабазюк запропонував створити робочу групу, де педагоги могли би систематизували свої пропозиції та ініціативи розвитку галузі області. Своєю чергою парламентар у співпраці із колегами з депутатської групи «За Хмельничину» відстоюватимуть важливі ідеї для розвитку освіти у стінах Верховної Ради України.