Благодійний фонд долучається до страхування медичних працівників, які працюють із хворими на COVID-19

24/12/2020, Робота в окрузі

image

Ми ініціюємо страхування медичних працівників, які працюють із хворими на COVID-19, - Віолета Лабазюк
Про це заявила голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк під час другої позачергової сесії.
За даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 23 грудня у Хмельницькій області захворіли 2 724 медичних працівників, що становить 7% від загальності кількості хворих.
 Закон передбачає страхові виплати лише тим медпрацівникам, які протягом року з моменту інфікування COVID-19 отримають групу інвалідності або помруть від ускладнень хвороби. Тому багато лікарень страхують своїх працівників від самої хвороби через Prozorro. Хмельниччина і Харківщина серед усіх областей не закупила таких послуг через систему взагалі.
«На даний час правильний шлях – особисте добровільне страхування. Я вважаю, що ми не повинні стояти осторонь, а показати гарний приклад. За нашої ініціативи в ці дні розпочався процес страхування медичних працівників через благодійний фонд Сергія Лабазюка «Ми поруч» у Волочиському, Хмельницькому та Теофіпольському районах», - підкреслила Віолета Лабазюк.
Під час першого етапу страхуватимуть працівників ЦРЛ, які працюють безпосередньо у «ковідних» відділеннях та мобільні медичні бригади центрів ПМСД, які виїжджають на обстеження хворих та здійснюють забір проб ПЛР та ІФА.
«Медпрацівники звертаються із заявою до фонду «Ми поруч» та надають згоду на обробку персональних даних. Далі список осіб пересилають у страхову компанію, оплачуючи вартість страхового полісу. Страхова компанія перевіряє ці дані та видає поліс медичному працівнику «на руки». Загалом, страховку на рік отримають 210 осіб», - деталізувала Віолета Лабазюк.
Голова обласної ради також закликала колег-депутатів долучитися до ініціативи на території своїх округів через благодійні організації, волонтерів, бізнесу.